Svátek má: Drahoslav

Zprávy

Velikost textu:

USA Today: Nedokázali zachránit New York před hypotetickým asteroidem!

USA Today: Nedokázali zachránit New York před hypotetickým asteroidem!

Tým vědců se snažil vyřešit situaci simulovanou NASA s obrovským asteroidem pohybujícím se směrem k Zemi, uvedl list USA Today. Navzdory úsilí vědců, kus nebeského tělesa dopadl na naši planetu, konkrétně na New York.

Ilustrační foto
9. května 2019 - 11:05

NASA vymodelovala situaci, kdy obří asteroid narazí na Zemi v roce 2027, napsal deník USA Today. Podle tohoto scénáře, mělo nebeské těleso zpočátku jen šanci jedna ku deseti srazit se s naší planetou, ale nakonec se stalo to nejhorší.
 
Asteroid měřící 140-260 metrů měl spadnout na Denver ve státě Colorado. Tým vědců, kteří se na simulaci podíleli, se za pomoci raket pokusili nebeské těleso zlikvidovat.
 
Důsledkem bylo, že odlomený fragment asteroidu pokračoval v pohybu k Severní Americe, konkrétně k New Yorku. Jeho destruktivní sila byla tisíckrát silnější než bomba, která dopadla na Hirošimu. Proto na konci této simulace byla jediná cesta, jak zachránit obyvatele New Yorku  - evakuace.

 
Tato cvičení byla prováděna v rámci „Národní strategie a akčního plánu pro přípravu na objevení se objektů blízkých Země“. Situace byla namodelována minulý týden na konferenci planetární obrany, která se konala v Marylandu.
 
Mezitím, podle tvrzení NASA, nebude mít v příštím století žádný ze známých asteroidů vážnou šanci srazit se se Zemí, dodal nepříliš přesvědčený deník USA Today.

(kou, prvnizpravy.cz, usatoday.com, foto: arch.)