Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

USA Today: Sanders je zasněný blázen, ale je lepší než diktátor Trump!

USA Today: Sanders je zasněný blázen, ale je lepší než diktátor Trump!

Polemika v amerických médiích o kandidátech na prezidenta sílí, a protože většina z nich nesnáší představu Trumpova druhého volebního období, obracejí pozornost na demokratické kandidáty. Ale ani z nich nejsou nadšeny.

Bernie Sanders, kandidát na prezidenta (D)
20. února 2020 - 10:10

Příkladem budiž komentář pozorovatele USA Today.

Pochvalné poznámky amerického prezidentského kandidáta Bernieho Sanderse o SSSR jsou směšné, protože byl jednoduše oklamán, uvedl Tom Nichols, komentátor USA Today.

Sandersovi bylo ukázáno pouze to, co bylo potřeba vidět, ale ve skutečnosti bylo všechno mnohem horší. Nichols však bude v prezidentských volbách hlasovat pro Sanderse, protože „zasněný blázen“ je mnohem lepší než Donald Trump a jeho mafiánský stát.

Americký prezidentský kandidát Bernie Sanders navštívil SSSR - a opravdu se mu to líbilo. Podle autora USA Today Tom Nicholase ho však oklamali, jak oklamali tolik důvěřivých lidí ze Západu, kteří navštívili Sovětský svaz a brali v základní hodnoty všechno, co jim bylo ukázáno.


„Sanderse zasáhla otevřená „sebekritika“ sovětské strany, která ho hostila, protože tito lidé připustili, že SSSR byl v oblasti zdravotnického vybavení a technologií 10-15 let za Amerikou. Ve skutečnosti to byl jasný příklad toho, jak sofistikovaní Sověti hráli svou mazanou hru a utvářeli veřejné mínění,“ napsal Nichols.

Čtenářům sdělil, že on sám byl v SSSR více než jednou a viděl, co zahraniční host neměl vidět. Do sovětské nemocnice se oklikou dostal tak, že si oblékl bílý plášť a obrázek, který viděl, byl velmi ponurý: pacienti vylévali hnis ze zranění do otevřených nádob, pooperační infekce byly horší než samotné nemoci, špinavé povlečení. Americký lékař, který doprovázel Nicholsa, mu přiznal, že medicína v USA byl taková, jako v roce 1890.
 
A to je jen jeden příklad toho, jak se Sanders mýlí s SSSR. Autor článku však píše, že v prezidentských volbách bude muset hlasovat pro Sanderse.
 
„Pokud mě demokraté zaženou do kouta, budu hlasovat pro Sanderse, protože dávám přednost tomuto bláznovi a jeho snovým představám o Sovětském svazu před Donaldem Trumpem a mafiánským státem, který v Americe aktivně vytváří. Pokud by Sanders nějakým zázrakem vyhrál, stal by se neefektivním prezidentem, ze kterého bychom byli v rozpacích. Ale pokud to pomůže zbavit se diktátora v Bílém domě - dobře, ať je to tak,“ uzavřel autor materiálu.

(kou, prvnizpravy.cz, usatoday.com, foto: arch.)