Svátek má: Ludvík

Zprávy

Velikost textu:

Už i na záchodě v Berlíně je napsáno, že Rusko obsadí Ukrajinu! (2)

Už i na záchodě v Berlíně je napsáno, že Rusko obsadí Ukrajinu! (2)

Všimněte si, není potřeba nějaký důvod k tomu jít do fáze horkého konfliktu - to je obecný cíl - obecné snížení potenciálu Ruska. Zničení její části rukama samotných Ukrajinců a Rusů je pro Západ dostatečnou odměnou, píše Krakauer v 2.díle na polském webu Obserwator Polityczny.

Ilustrační foto
7. prosince 2021 - 07:20

Není to ani ten nesmysl, že Rusko bez Ukrajiny nebude říší. Musíte se dostat z myšlenkových limitů doby uhlí a páry! Už to tak nefunguje, realita je mnohem složitější a složitější. Západ by chtěl mít Rusko svázané řadou konfliktů ve vlastní kulturní a politické zóně. Dokázali by tak ukázat na Čínu - Rusko jako „snadný“ cíl, který je v konfliktu s vlastním prostředím, je vnitřně slabý a nemůže počítat s podporou Západu. Velký sen Anglosasů, kterým je konflikt mezi Čínou a Slovany, to je obecný cíl. Protože tak by odvedli pozornost Číny od Pacifiku. Proto je Ukrajina pro USA nesmírně důležitá, protože může pomoci trvale zapálit Rusko.

Už i na záchodě v Berlíně je napsáno, že Rusko obsadí Ukrajinu! (1)

Pro Rusko je tento konflikt nebezpečný pouze v kulturní a civilizační sféře, protože pro stabilizaci postukrajinského státního prostoru bude muset přistoupit k řadě hygienických opatření, jako je denacifikace a další procesy související s osvobozením ukrajinské společnosti z moci oligarchů a jejich řezníků. To samo o sobě vyvolá u každého zmatek a spoustu problémů, protože chaos v tomto měřítku je nevyhnutelný. Není to však poprvé, co Rusko nemá jinou možnost, než se bránit. Zkoušky ruského odhodlání v Osetii nebo Gruzii – to není nic jiného než testovací pole toho, co můžeme vidět v nadcházející budoucnosti. Pokud je Rusko pod tlakem, pokud jsou porušeny červené bezpečnostní linie, kvůli kterým Vladimir Putin, prezident Ruské federace,  osobně požádal, aby byl respektován, je možné, že Rusko nebude mít na výběr. Protože připustit například scénář, že síla, která je v podstatě fašistická a xenofobní, například se špinavou bombou, je hrozbou pro svět. Nikdo, žádný vůdce, který má schopnost chránit svou zemi, a Vladimir Putin je má, nebude chtít takovou hrozbu tolerovat.

V této hře je i Turecko, země s velmi vážnými zájmy všude ve svém okolí. Ankara hraje s Ruskem už delší dobu dvojí hru a ráda by udělala hodně pro to, aby se scénář destabilizace a chaosu rozvinul všude, protože si takto může něco vybojovat. Zejména v jeho jižním, jihovýchodním okolí a pro Ázerbájdžán. V tomto případě by samotný fakt vstupu Turecka do prostoru ruského světa jako hráče byl důležitým pragmatickým faktem, protože Turci by hráli za své oligarchy posilující odstředivé tendence vedoucí k občanské válce. Pak by jejich uspáním, uhašením – například přerušením pomoci – mohli hrát za své zájmy vůči Rusku nebo Západu. Mají potenciál hrát regionální hru,


Z našeho pohledu bude potenciální scénář konfliktu – ať už bude jakýkoli – znamenat, že můžeme čelit obrovské vlně uprchlíků z Ukrajiny, se kterou bude třeba něco udělat. Mohly by to být miliony lidí. Navíc je tu také otázka ověřování aliancí, ve kterých jsme uvízli, to není za současného stavu věcí neobvyklé - ověřovat si jejich pravdivost a reálnost. A co teprve, kdyby na východě vypukla válka. Naší tragédií však je, že součástí testování naší aliance by z nás mohla být po srážce tlaková zóna. Jediné, na co se můžeme spolehnout, jsou naše vlastní zdroje – minus – zrádci, kteří hodně oslabují zemi zevnitř. Toto jsou skutečnosti. Co se musí stát, aby naše politická třída pochopila riziko, než se zhmotní?

Na záchodě v Berlíně stojí, že Rusko obsadí Ukrajinu! V každé pohádce je zrnko pravdy. Co nám ukáže blízká budoucnost, zatím nevíme. Nevíme, do jaké míry se ukrajinští oligarchové rozhodnou utopit svou zemi v rostoucím konfliktu. Už samotný fakt, že situace neustálého ohrožení Doněckých lidových republik, které hájí své právo na život, velmi vyhovuje vládcům v Kyjevě, by měl Západ přimět k zamyšlení. Není možné se nechat rozptylovat ve jménu temných zájmů lidí, kteří se zabývají hlavně svými vlastními zájmy.

Neměli bychom panikařit nebo se nechat zastřelit. Současná krize na hranicích s Běloruskem by nás měla přimět k tomu, abychom si uvědomili, s čím můžeme od Západu počítat. Odhalení německého tisku o bojových plánech ruského generálního štábu bychom měli zařadit mezi pohádky, ale pamatujte, že na každé pohádce je něco pravdy. Hlavně ta kontextová pravda – jeden z největších německých bulvárů takový článek kvůli něčemu zveřejnil. Pro něco byla v Německu spuštěna skvělá a výkonná „mediální mašina“, následovaná celým západním světem. Pokud je to jen útok na novou ministryni zahraničí - paní Annalenu Baerbockovou, podle dostupných názorů a analýz rozhodně nechápe složitost východních záležitostí.

Ostatně podle zdravého rozumu uvažujte – pokud by Rusko skutečně chtělo obsadit Ukrajinu, skutečně by o tom informovalo svět prostřednictvím německých bulvárů? Možná jsou tedy zdroje všech těchto zpráv, jejichž rezonance se využívá pro vnitřní ukrajinskou hru, v Kyjevě?

(rp,prvnizpravy.cz,obserwatorpolityczny,foto:arch.)