Svátek má: Artur

Zprávy

Velikost textu:

V den inaugurace by mohl Donald Trump hrát golf ve Skotsku

V den inaugurace by mohl Donald Trump hrát golf ve Skotsku

Donald Trump může plánovat výlet Turnberry. Jak uvedlo skotské letiště, očekává přílet „důležitého“ letadla den před inaugurací Joea Bidena, píše skotský The Sunday Post.

Donald Trump, americký prezident
5. ledna 2021 - 10:10

Americký prezident Donald Trump by mohl podle leteckých zdrojů plánovat cestu do Skotska, aby se vyhnul účasti na inauguraci svého nástupce Joea Bidena.

Na letišti v Prestwicku bylo řečeno, že očekávají přílet amerického vojenského letadla Boeing 757, které Trump občas používá, 19. Ledna, den před převzetím moci v Bílém domě jeho demokratickým rivalem.

Spekulace kolem Trumpových plánů byly podpořeny aktivitou letadel americké armády, která byla na letišti v Prestwicku umístěna týden a údajně prováděla 3D průzkum prezidentova letoviska Turnberry.

Zdroje v Prestwicku uvedly, že v listopadu kolem Turnberry létala dvě americká vojenská průzkumná letadla, která jako základnu používala letecký uzel Ayrshire. Americká média uvedla, že Trump se rozejde s tradicí a nezúčastní se inaugurace prezidenta Joe Bidena 20. ledna, místo toho oznámil nabídku znovuzvolení na Air Force One.Letadla používaná prezidentem, první dámou a viceprezidentem mají na rozdíl od ocasního čísla speciální volací značku USA, aby jim řídící letového provozu usnadnili zvláštní zacházení.

Každé letadlo, kterým Donald Trump letěl, má speciální volací značku, včetně jeho osobního Boeingu 757, který má volací značku Tyson 1.

Řídící letového provozu dostávají týdny před příletem podrobnosti o příletu letadla se zvláštním volacím znakem z USA, ale při rezervaci jim není přesně řečeno, které letadlo. Zdroj na letišti v Prestwicku, který požádal o zachování anonymity, uvedl: „Existuje rezervace americké vojenské verze Boeingu 757 19. ledna, den před inaugurací. To je ten, který běžně používá viceprezident, ale často ho používá první dáma. Prezidentské lety mají tendenci být rezervovány s dostatečným předstihem, a to kvůli práci, kterou je třeba provést kolem toho. “

Zdroje z letišť uvedly, že se zdálo, že průzkumná letadla položila základ pro Trumpův příjezd v listopadu. MC-12W Liberty - verze letounu King Air 350ER amerického letectva, která je upravena pro roli zpravodajství, dohledu a průzkumu (ISR) - přistála v Prestwicku 12. listopadu. Provedla řadu letů nad Trump Turnberry.

Další letadlo americké armády, které navštívilo letiště 12. listopadu, rovněž provádělo průzkumné lety nad Trump Turnberry.

Zdroj uvedl: „Průzkumné letadlo mělo základnu v Prestwicku asi týden. Je to obvykle znamení, že Trump bude někde na delší dobu. “


Některá média v USA spekulovali, že Trump v den inaugurace vyhlásí nabídku na znovuzvolení do roku 2024 během letu jedním z prezidentových oficiálních letadel Air Force One.

Reportér veteránů NBC Ken Dilanian tweetoval: „Trump může oznámit rok 2024 v den inaugurace. Ať tak či onak, inaugurace se nezúčastní a neplánuje pozvat Bidena do Bílého domu nebo mu dokonce zavolat. “

Mluvčí Bílého domu Judd Deere k tomu uvedl, že Trump nedokončil své plány na den inaugurace.

Pokud Trump poletí do Skotska, mohl by porušovat omezení kvůli koronaviru. Trump Turnberry je podle webu resortu fakticky uzavřen do 5. února kvůli pravidlům karantény.

Skotská vláda uvedla, že za plánování prezidentských návštěv odpovídá ministerstvo zahraničí Spojeného království. Transport Scotland uvedl: „Toto je provozní záležitost samotného letiště.“

Letiště Prestwick a ministerstvo zahraničí se nevyjádřily.

(rp,prvnizpravy.cz,The Sunday Post,foto:arch.)Domníváte se, že nás vláda svými výroky žene do válečného konfliktu s Ruskem?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
31%