Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

V Itálii mafie čeká na „sprchu“ peněz z Bruselu

V Itálii mafie čeká na „sprchu“ peněz z Bruselu

Zločinecké organizace v Itálii distribuují potravinářské výrobky a pomáhají poskytovat bezplatné půjčky nejchudším, s cílem získat podporu obyvatel, varoval Roberto Saviano, novinář zabývající se mafií.

Uhlídá vše italská policie?
10. dubna 2020 - 09:01

Mafiánské organizace se také snaží převzít problémové podnikání, protože doufají, že Itálie dostane evropské finanční prostředky na řešení hospodářské krize, doplnil autor knihy o neapolské mafii.

„Mafie na to čeká, protože společnosti, které se stanou oběťmi v době krize, se pak ocitnou s novými partnery s propojením na tyto zločinecké organizace, pokračoval Roberto Saviano a pokračoval.

„Stanete se jejich partnerem v podnikání,“ řekl, „není to tak, že by někdo přišel se zbraní, jsou to jejich finanční poradci, kteří v určitém okamžiku doporučují, aby jste tak učinili. Pokud Evropa brzy nezasáhne, bude multiplikace peněz mafie, která se již nachází v Německu, Francii, Španělsku, Nizozemsku a Belgii, nekontrolovaná,“ dodal Roberto Saviano.

Kromě poskytování jídla nejchudším lidem v Neapoli, velkoměstě jižní Itálie, zastaví vám úroky z vašich dluhů na příkaz Camorry, uvedl.  

„Za jakým účelem? Za účelem získání vašich služeb, “ upozornil novinář, který v současné době žije v New Yorku a po odchodu z Camorry měl nárok na policejní ochranu kvůli hrozbám, které v té době dostával. Mohlo by to být hlasování ve volbách nebo být bílými koni ve smlouvách,“ dodal.


„V Itálii mafie čeká na novou sprchu peněz z Bruselu,“ varovaly ve čtvrtek německé noviny Die Welt, varovaly před přidělením financí Evropské unie „bez omezení“ a „bez jakékoli kontroly“ v souvislosti s krizí Covid-19.

Výše uvedené komentáře  italský ministr zahraničních věcí Luigi Di Maio okamžitě označil za „ostudné“ a „nepřijatelné“.

(rp,prvnizpravy.cz,lefigaro,foto:arch.)