Svátek má: Pavla

Zprávy

Velikost textu:

V Pobaltí ruské lodě MMF „kalibrovaly“ cvičení NATO Baltops

V Pobaltí ruské lodě MMF „kalibrovaly“ cvičení NATO Baltops

V Baltském moři, kde NATO zahájilo námořní cvičení Baltops, provedly lodě Baltské flotily své manévry pomocí řízených střel Kalibr a dělových dělostřeleckých zbraní AK-630.

Ilustrační foto
9. června 2021 - 07:20

Zpočátku provedla posádka malé raketové lodi baltské flotily „Odincovo“ odpálení raket řízenými střelami „Kaliber“ na oddělení válečných lodí a pobřežních cílů imaginárního nepřítele. Střelba byla prováděna pomocí raketového systému Kalibr-NK.

„Během manévrů loď také provedla odražení náletu pomocí dělového dělostřelectva a cvičila nastavení elektronického rušení,“ uvedlo velitelství flotily.výsadkové lodě baltské flotily „Jevgenij Kočeškov“ a „Mordovia“ prováděly dělostřeleckou palbu na moři z 30mm automatů komplexu AK-630. Kromě toho byla prováděno cvičení zaměřená na kontrolu škodí, radiační, chemickou a biologickou ochranu lodí na moři.


Cvičení pobaltské flotily proběhlo na pozadí manévrů NATO Baltops-2021, kterých se účastní 40 válečných lodí a 60 letadel vzdušných sil členských zemí aliance. V předvečer cvičení NATO mezinárodní systém pro sledování pohybu námořních objektů AIS chybně ukázal, že ruská korveta Stojkij umístěná v Kaliningradské oblasti vstoupila do teritoriálních vod Polska, což ve Varšavě vyvolalo paniku.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)