Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

V Sýrii došlo ke střetu amerických a ruských vojáků (VIDEO)

V Sýrii došlo ke střetu amerických a ruských vojáků  (VIDEO)

V severozápadní Sýrii došlo k incidentu mezi vojáky ruské a americké armády. Podle Pentagonu byli v potyčce zraněni čtyři američtí vojáci. Vykazovali známky mírného otřesu, uvedlo ministerstvo obrany v předběžném prohlášení.

Z místa střetu
27. srpna 2020 - 07:20

Video s incidentem bylo zveřejněno na sociálních sítích. Ukazuje ruské auto narážející do amerického, zatímco ruský vrtulník letí nízko nad ním. Pentagon nepotvrdil pravost videa. V předběžném prohlášení ministerstvo obrany uvedlo, že američtí vojáci vykazovali známky mírného šoku.

Podle ruského ministerstva obrany všaak k incidentu došlo poté, co se američtí vojáci pokusili zablokovat ruskou hlídku. Navíc, jak ministerstvo zdůraznilo, byli Američané o trase ruské hlídky předem informováni.

USA mají v Sýrii zhruba 500 vojáků, především v severovýchodní části země. Americké jednotky bojují podél syrských demokratických sil, aby zničily zbytky militantní skupiny islámského státu.

Ruské a americké vojenské jednotky operovaly v těsné blízkosti Sýrie po celou dlouhou občanskou válku v zemi a velitelé udržovali komunikační linii, aby se navzájem nezasáhli.


V posledních měsících se však ruská vojska tlačila hlouběji na Američany kontrolovaná území ve východní Sýrii. Americké úřady se domnívají, že Kreml se snaží vytlačit americké vojáky z oblasti.


(rp,prvnizpravy.cz,politico,foto:arch.)