Svátek má: Anežka

Zprávy

Velikost textu:

V USA chtějí zakázat resuscitaci pacientů s koronavirem!

V USA chtějí zakázat resuscitaci pacientů s koronavirem!

Některé americké nemocnice zvažují zastavení resuscitace pacientů COVID-19 s respirační zástavou, bez ohledu na přání pacientů a jejich členů rodiny.

Ilustrační foto
28. března 2020 - 10:10

Uvedla to „lenta.ru“ s odkazem na materiál The Washington Post.

Konkrétně se jedná zejména o nemocnici Northwestern Memorial Hospital na Northwestern University (Illinois), stejně jako řady klinik ve státech Washington a Pennsylvánie.

Článek neuvádí ani odhady pacientů, kterých by se "rozsudek" týkal, ale je zřejmé, že by šlo o děsivá čísla, což připomíná spíše válečný stav.

Noviny hovořily s několika lékaři zapojených do léčby pacientů s pneumonií vyvolanou koronavirem. Podle nich vyžaduje resuscitace jednoho pacienta se zástavou dýchacích cest za současných podmínek přítomnost 8 až 30 specialistů, dostupnost speciálních ochranných pomůcek a také trvá příliš mnoho času.


Lékaři upozorňují na nedostatek osobních ochranných prostředků a že nutnost rychlé reakce na stav pacienta v intenzivní péči významně zvyšuje pravděpodobnost infekce lékařů a v důsledku toho i dalších pacientů, u nichž COVID-19 postupuje v mírnějších formách.

Podle lékařů odmítnutí resuscitace pacientů s COVID-19, kteří přestali dýchat, umožní uvolnění zdravotnického personálu a uchování osobních ochranných prostředků. Lékaři a místní úřady v současné době zvažují právní a etické aspekty takových opatření.

Podle včerejších údajů bylo včera identifikováno v USA 92,6 tisíc nakažených COVID-19 a 1380 zemřelo.

K tomu patří i připomínka, že březnu publikovali čínští odborníci studii v JAMA Cardiology, která uvádí, že nemoci kardiovaskulárního systému téměř 4,5násobně zvyšují úmrtnost na koronavirus SARS-CoV-2.

(kou, prvnizpravy.cz, lenta.ru, foto: arch.)