Svátek má: Ingrid

Zprávy

Velikost textu:

V USA předpověděli, že Rusko odpálí v Polsku jadernou bombu!

V USA předpověděli, že Rusko odpálí v Polsku jadernou bombu!

Pokud se Rusko zmocní Polska, Litvy, Lotyšska a Estonska, může být udržení těchto území doprovázeno demonstrační explozí ruské nízkoenergetické jaderné bomby na polské hranici, píše Popular Mechanics.

Ilustrační foto
8. prosince 2019 - 10:10

Další ze západních oblíbených variant rukého napadení Pobaltí a Polska rozvinul americký časopis. A jako obvykle bez jakékoliv snahy o vysvětlení motivace Ruska k útoku na tyto země NATO a co by vlastně získalo tím, že zaútočí na největší vojenský pakt na světě. Je přitom zjevné, že se jedná spíše o špatně skrývanou obhajobu americké výroby "nízkoenergetických" jaderných bomb.

„Výbuch by sloužil jako varování, že Rusko je nyní připraveno použít jaderné zbraně k odrazení bojujících zemí, což by donutilo NATO vybrat si mezi ústupem a použitím vlastních jaderných zbraní," uvedla publikace.

Americká publikace tak komentovala prohlášení náměstka ministra obrany USA pro politiku Johna Rooda, který prohlásil, že Spojené státy potřebují nízkoenergetické jaderné zbraně, protože Rusko údajně podle rozvědky informací dovoluje jeho použití, aby odradilo nepřítele.


Časopis poznamenává, že podobnou zbraní Pentagonu je hlavice W76-2. (Ovšem na rozdíl od údajných předpokladů rozvědky ohledně Ruska, se Spojené státy ve své doktríně netají možnosti použít jaderné (na počátku konfliktu „nízkoenergetické“) zbraně, a to jako první - pozn. red.)

Výroba těchto zbraní ve Spojených státech začala v lednu.

V červnu 2018 Hans Christensen, ředitel informačního projektu jaderných zbraní Federace amerických vědců, uvedl, že se plánuje vytvoření W76-2 na základě termonukleární hlavice W76-1 odstraněním termonukleárního paliva (uran, lithium a deuterium), v důsledku čehož zbývá z předchozí hlavice pouze plutonium a energetická síla nových zbraní se sníží ze 100 na 5-6 kiloton v ekvivalentu TNT.

(kou, prvnizpravy.cz, popularmechanics.com, foto: arch.)