Svátek má: Barbora

Zprávy

Velikost textu:

V USA trpí: Sankcí proti Rusku je už tolik, že neví, jaké další zavést!

V USA trpí: Sankcí proti Rusku je už tolik, že neví, jaké další zavést!

Trumpův poradce pro národní bezpečnost Robert O'Brien si stěžoval na příliš mnoho sankcí proti Rusku, což ponechá malý prostor novým omezením.

Robert O'Brien, poradce pro národní bezpečnost
26. října 2020 - 11:06

Podle něj to platí nejen pro Rusko, ale i pro Írán.

„Můžeme udělat jen velmi málo, ale zkoumáme všechny možnosti zadržování těchto zemí,“ řekl O'Brien novinářům.

Poznamenal, že Washington uvažuje o sankcích proti Číně a dalším státům, které mohou údajně ovlivnit volby v USA.

Přesto by rusofobní příznivci sankcí proti Rusku neměli věšet hlavy a tak strašlivě trpět představou omezeného trestání. I v případě, že ve volbách vyhraje Joe Biden, jeho politika slibuje pokračování v protiruském a protičínském tažení.


Americký demokratický prezident Joe Biden označil Rusko za největší hrozbu pro USA na mezinárodní scéně.

"Myslím, že největší hrozbou pro Ameriku právě teď, pokud jde o narušování naší bezpečnosti a spojenectví, je Rusko. Zadruhé si myslím, že Čína je největším konkurentem," řekl Biden v rozhovoru pro CBS.

Dodal, že budoucnost rusko-amerických vztahů závisí na Spojených státech. Podle něj je přístupem Washingtonu určit, zda země zůstanou konkurencí, nebo se z toho vyvine „vážnější rivalita z hlediska rovnováhy sil“.

V říjnu se demokratická kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová zavázala, že Biden bude „činit Rusko odpovědným“ za jakoukoli hrozbu pro americké jednotky. Sám Biden dříve tvrdil, že Moskva se nejaktivněji snaží ovlivnit nadcházející volby v USA, a proto je hlavní hrozbou. Nyní však má i osobní důvod, neboť za zveřejnění korespondence svého syna Huntera obvinuje právě Rusko, ačkoliv Moskva očividně nemá s tímto korupčním skandálem prezidentského kandidáta nic společného.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, cbsnews.com, foto: arch.)