Svátek má: Erik

Zprávy

Velikost textu:

Virus se vrací: 108 milionů Číňanů je v nové karanténě

Virus se vrací: 108 milionů Číňanů je v nové karanténě

Nové vypuknutí infekce koronaviru v Číně vedlo k zavedení přísných izolačních opatření na severovýchodě země. Podle Bloombergu spadlo do nové karantény více než 100 milionů lidí.

Ilustrační foto
19. května 2020 - 07:20

Zdrojem infekce je provincie Jilin a její centrum se stejným názvem, „které prošlo stejným závažným napadením koronavirem jako většina Číny v únoru a březnu.“ Přestože bylo v regionu zaregistrováno 34 nových případů infekce, v provincii Jilin bylo zastaveno autobusové a železniční spojení a školy byly uzavřeny.

„Rychlá a silná reakce Číny odráží její strach z druhé vlny infekce poté, co omezila šíření viru za velké ekonomické a sociální náklady. Je to také známka toho, jak křehký bude proces opětovného otevření v Číně a dalších zemích, protože i sebemenší náznak obnovení infekce by mohl vést k návratu k přísné izolaci, “uvedla agentura.


Ohnisko v provincii Jilin potvrzuje South China Morning Post (SCMP). Podle SCMP úřady zcela zablokovaly město Shulan, které se nachází v provincii. Do regionu byla vyslána vládní komise vedená místopředsedou vlády. Již bylo propuštěno šest místních vyšších úředníků, včetně vedoucího městského výboru Komunistické strany v Shulanu a vedoucího městské zdravotní komise.

V současné době je ve městě zavedeno omezení pohybu, pouze jedna osoba z rodiny smí opustit dům každé dva dny po dobu dvou hodin kvůli nakupování. Vchody a východy jsou uzavřeny nejen v Shulan, ale také v okolních městech, ve městě je postaven policejní kordon.

Je třeba poznamenat, že dříve  Čína a Spojené státy nepodporovaly mezinárodní iniciativu k provedení nezávislého vyšetřování zdroje koronaviru.

(rp,prvnizpravy.cz,southhinamorningpost, foto:arch.)