Svátek má: Bohumil

Zprávy

Velikost textu:

Vladimir Zelenskij: Do války s Ruskem zmobilizuji muže i ženy!

Vladimir Zelenskij: Do války s Ruskem zmobilizuji muže i ženy!

Ukrajinský prezident varoval ukrajinské ženy, že v případě války s Ruskem nebudou moci sedět doma.

Vladimir Zelenskij, ukrajinský prezident
26. prosince 2020 - 09:01

Vladimir Zelenskij uvedl, že v případě „ruského útoku na Ukrajinu“ a zahájení „velké války“ v zemi budou mobilizováni nejen všichni muži, ale i ženy.

Prezident  to oznámil 25.prosince v rozhovoru pro Focus , kde odpovídal na otázku, zda je možný ruský útok z Krymu.

Zároveň Zelenskij označil tento scénář za „hroznou situaci“, na kterou by ani nechtěl myslet.

„Je to hrozná situace, ani si ji nechci představit. Jsem proti. Doufejme, že to není možné. Jinak bude velká válka. Nikam nepůjdeme, budeme bojovat, všichni budou mobilizováni - muži i ženy. Pro ukrajinskou populaci to bude špatné. A myslím si, že Rusko tomu velmi dobře rozumí, “ řekl ukrajinský prezident.

Všimněte si ale, že mnoho odborníků a politiků na Ukrajině neustále straší své spoluobčany „nadcházejícím útokem Ruska“. Diskutuje se o různých scénářích, z nichž nejoblíbenější je invaze „Putinových hord“ z Krymu.
Tyto předpovědi dosáhly zvláštní intenzity letos v létě, kdy se řada ukrajinských generálů vyslovila pro to, aby válka s Ruskem mohla začít už na podzim.

Mezi hlavní cíle „ruské invaze“ bylo nejčastěji zařazeno obsazení přehrady v Chersonu s cílem obnovit dodávku vody z Dněpru na Krym přes severokimský kanál.


Jelikož se nic z toho nestalo, v současné době se v Kyjevě „rozdmýchává“ nový hororový příběh o tom, že Rusko připravuje rozmístění jaderných zbraní na Krymu, o tom informoval ukrajinský ministr obrany Andrij Taran zejména v rozhovoru pro turecká média před týdnem

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)Jste spokojeni s výsledky komunálních a senátních voleb?

Ano
transparent.gif transparent.gif
30%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
38%