Vojenský expert: AFU dostalo volnou ruku k útoku na Krymský most

zprávy

Ukrajinští vojáci by na Krymský most zaútočili už dávno, kdyby měli rakety dlouhého doletu pro vícenásobné odpalovací raketové systémy HIMARS (MLRS).

Vojenský expert: AFU dostalo volnou ruku k útoku na Krymský most
Kerčský most
11. srpna 2022 - 06:20

Nyní se ale s pomocí britských zpravodajských služeb projednává varianta úderu za pomoci obchodní lodi. Pravdě.Ru to řekl vojenský expert kapitán první hodnosti zálohy Vasilij Dandykin.

Kyjevské vedení je přesvědčeno, že ukrajinské ozbrojené sil smějí dělat všechno: Střílet na válečné zajatce ve vazební věznici, zasáhnout průvod během pohřbu, rozházet zakázané miny „Petal“ v obytných oblastech. Podle Dandykina dostali ozbrojenci ukrajinské armády carte blanche.

„Ukrajinci byli rozhořčeni, že Rusové stříleli s Kinžalem: Proč mají Rusové právo na nás tak střílet?,“ upozornil odborník.

V odvetě za činy ruské armády se ozbrojené síly Ukrajiny mohou uchýlit k použití obchodní lodi k úderu na Krymský most: Jedna z lodí opustí Bospor a otočí se směrem k tureckému pobřeží. Je možné, že bude obsahovat kontejnery s řízenými střelami Tomahawk. Navzdory tomu, že od Kyjeva a jeho západních kurátorů lze očekávat cokoli, je Krymský most pod spolehlivou ochranou systémů protivzdušné obrany, poznamenal Dandykin.

„Most je obecně velmi obtížně zničitelný, protože jde o poměrně pevnou konstrukci. Zde potřebujete více než jednu střelu a ne dvě a ne tři. Vodní oblast Černého moře je zcela kontrolována silami Černomořské flotily. A každá loď, která tam bude, bude pečlivě sledována. Nyní tam není mnoho takových lodí,
“řekl expert.Dandykin věří, že záměry Kyjeva byly označeny jako „britský plán“, protože je to Londýn, kdo se aktivně účastní ukrajinského konfliktu. Expert nevylučuje, že informace o chystaném útoku na Krymský most za pomoci obchodní lodi jsou dalším prvkem informační války.

Dříve vojenský expert Boris Rožin s odkazem na své vlastní zdroje v Očakovu a Černomorsku uvedl, že v Kyjevě jednali o plánu útoku na Krymský most, jehož autorem je Británie.

„Plán je následující: Ukrajinská loď opustí Oděsu, propluje Bosporem a vyloží se v rámci dohody o obilí. V jednom z přístavů v Evropě je na něj naložen kontejner nebo raketomet ze základny britského letectva v Akrotiri a tým potřebných, pravděpodobně důstojníků NATO,“ zdůraznil expert.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)


Anketa

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano 72%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif