Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Vrať se na pódium a odpovídej na naše otázky, volali na Porošenka

Vrať se na pódium a odpovídej na naše otázky, volali na Porošenka

<< VIDEO >> Na volebním mítinku ve městě Čerkasy stačil Petro Porošenko vyslechnout jenom hymnu a pronést banderovský pozdrav a projev a potom po příchodu účastníků nedalekého mítinku strany Národní korpus utekl z pódia.

Z mítinku v Čerkasy
10. března 2019 - 12:27

"Chceme osobně požádat prezidenta o zodpovězení otázky o korupci v obranném průmyslu. Nenašli jsme ho v Bankově...", řekl jeden z protestujících.

Akce "Národního korpusu"  pojmenovaná „Porošeno musí za mříže“ se konala u místního rekreačního střediska "Přátelství národů" .

Aktivistům nebylo povoleno vstoupit na jeviště ani po projevu prezidenta. Došlo ke střetům mezi policií a demonstranty.

Aktivisté křičeli slogany: "Zůstaňte na jevišti a zodpovězte naše otázky!" "Prezident nám neuteče." Po příchodu nacionalistů však Porošenko opustil shromáždění.

Nacionalisté dali Porošenkovi týden na to, aby propustil Gladkovského, obžalovaného v případě zpronevěry v obranném průmyslu.Poté ministr vnitra Arsen Avakov na svém Facebooku ostře kritizoval činy příslušníků národních korpusů.

„Jakýkoli hněv má rozumné hranice!"

„To, že dnes na Porošenkově mítinku v Čerkasku zaútočili příslušníci Národního korpusu je nepřijatelné! Spravedlivý hněv o zločinu korupce je jedna věc, ale nemůže způsobit další zločiny.“

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)