Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

Vůdce „Azova“ hrozil Zelenskému: Přivedu do Donbasu 10 tisíc bojovníků!

Vůdce „Azova“ hrozil Zelenskému: Přivedu do Donbasu 10 tisíc bojovníků!

Vůdce neonacistického praporu „Azov“ Andrej Bileckij zaznamenal výhružnou vieozprávu ukrajinskému prezidentu Vladimiru Zelenskému po jeho návštěvě vesnice Zolotoje.

Andrej Bileckij, vůdce "Azova"
28. října 2019 - 10:15

Tam došlo k ostrému rozhovor prezidenta s nacionalisty. Prezident požadoval, aby do odpoutání vojsk nezasahovali.

Bileckij (mimochodem velký kamarád českého někdejšího sovětofila a nyní rusofoba bývalého europoslance Jaromíra Štětiny) prohlásil, že Zelenskij se ve snaze odpoutat jednotky v Donbasu „vzdá rozsáhlého území“. Podle vůdce praporu se Zolotoje a Petrovskoje stanou pilotními projekty odvodu.

„Pokud se rozhodnete tyto hrozby splnit - vyhazovat odtud veterány, tak příští týden jich tam místo několika desítek lidí bude tisíc lidí. A pokud tisíc selže, bude jich tam deset tisíc," zdůraznil Bileckij.


Kromě toho zdůraznil, že bojovníci „Azova“ zůstanou v Zolotoje, protože „mají právo na vlastní názor“ odpracované krví.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová uvedla, že hrozba vůdce azovského dobrovolnického pluku Andreje Biletského přemístit 10 000 bojovníků do Donbasu, ukázala, kdo je „skutečným viníkem“ při nedodržování minských dohod.

"Celý svět nyní slyšel přiznání skutečných pachatelů o tom, kdo a jak po celou dobu blokoval provádění minských dohod,"
uvedlo ruské ministerstvo zahraničí na Twitteru.

V Rusku bylo proti bojovníkům „Azova“ zahájeno trestní stíhání podle článků „Únos“, „Mučení“ a „Použití zakázaných prostředků a metod boje“. Ve Spojených státech skupina 40 kongresmanů požaduje, aby byl „Azov“ zařazen na seznam teroristických skupin.

(kou, prvnizpravy.cu, ria.ru, foto: arch.)