Svátek má: Blažena

Zprávy

Velikost textu:

Výbuch lodi v Ománském zálivu: Další falešná vlajka proti Íránu?

Výbuch lodi v Ománském zálivu: Další falešná vlajka proti Íránu?

Mezinárodní námořní bezpečnostní konstruktér tweetoval, že Spojené království pro námořní obchodní operace (UKMTO) vědělo o zprávě „ o výbuchu na obchodní lodi nepodléhající IMSC v Ománském zálivu “.

Výbuch na izraelské lodi Helios
27. února 2021 - 04:20

Ambrey Intelligence tweetoval:
Včera přibližně ve 20:40 UTC zažil přepravce vozidel při cestě na východ v Ománském zálivu výbuch. Ambrey odhaduje, že loď mohla být terčem kvůli své izraelské vlajce a vlajce Spojeného království. "

UKMTO uvedl: Vyšetřování stále probíhá. Loď a posádka jsou údajně v bezpečí a na cestě do dalšího přístavu."


„S Bidenem se znovu rozhoří konflikt na Blízkém a Středním východě, v Libanonu, Sýrii, Iráku nebo Íránu. Vymyslí nějaký důvod (falešná vlajka)," napsal von Freeman na blogu Schall und Rauch 20.února..

Ve čtvrtek americké letectvo bombardovalo sklad v Deir Ez-Zor poblíž syrsko-irácké hranice. Damašek útok na své území odsoudil jako porušení mezinárodního práva a Charty OSN.

Uvidíme, co se vyvine z dnešních zpráv ... ať už znovu obviní Íránce, kteří jsou tak „hloupí“ z útoku na loď spojenou s Izraelem a Velkou Británií.

Chcete tak vyvíjet tlak na Bidena, aby vyhrožoval vojenským úderem, nebo odmítl obnovit jadernou dohodu s Íránem?

AKTUALIZACE: „Tajemný“ výbuch na lodi v Ománském zálivu byl potvrzen proti izraelské nákladní lodi Helios Ray. Vlastníkem je Tel Avivská společnost Ray Shipping. Izrael údajně již vyšetřuje možné zapojení Íránu.

(rp,prvnizpravy.cz,schallund rauch,foto:arch.)