Svátek má: Barbora

Zprávy

Velikost textu:

Vývojář „Novičoku“: Navalnyj by ani nepískl!

Vývojář „Novičoku“: Navalnyj by ani nepískl!

Video s výkřiky Alexeje Navalného v letadle hovoří ve prospěch verze o útoku pankreatidy nebo jiné nemoci vnitřních orgánů.

Leonid Rink, vývojář "Novičoku"
28. září 2020 - 04:20

Ale zcela odporuje otravě bojovou látkou „Novičok“, uvedl v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti vývojář látky Leonid Rink.

„Myslím, že by samozřejmě ani jeden pískot nebyl. Protože křeče by mu uzavřely všechny hlasivky a další věci,“ řekl Rink.

Podle něj během vývoje „Novičoku“ viděl příklady otravy. Například v roce 1987 byl jeden z Rinkových kolegů, Andrej Železnjakov, otráven z nedbalosti.

Podle něj však, podobně jako u videí natočených na videu, může být Navalného výkřik bolesti způsoben chorobami vnitřních orgánů. „Takové zvuky se stávají, když bolí konkrétní žaludek nebo něco. Mimochodem, tyto výkřiky jsou určující pro případy pankreatitidy, a jinak k tomu ani nedochází. Jsou to strašně bolestivé věci,“ řekl Rink.


Navíc, by kóma bloggera Alexeje Navalného by trvala několik měsíců, pokud by se otrávil minimálním množstvím „Novičoku“ a dokázal by se vyhnout smrti.

„Vzácná fakta, která byla v našem životě, ukázala, že po mnoho měsíců byli lidé, postiženi dokonce i stopami látek, několik měsíců v kómatu, pak se z ní jen stěží dostali a pak žili krátkou dobu a zemřeli,“ řekl Rink.

Podle něj by Navalnyj musel podstoupit transfuzi krve.

„Musela by být získána veškerá krev od příbuzných a jemu podána a podána jemu,“ dodal agentuře.

Na závěr poznamenal, s narážkou na tvrzení, že Navalnyj byl otráven vodou z lahve ve své hotelovém pokoji, že případné smíchání „Novičoku“ s vodou, by znamenalo, že by tato látka poměrně rychle ztratila jakoukoliv účinnost.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)