Svátek má: Beáta

Zprávy

Velikost textu:

Washington Post: Trump změnil USA v „bídného vyvržence“!

Washington Post: Trump změnil USA v „bídného vyvržence“!

V reakci na poslední události ve Spojených státech známý americký komentátor a analytik vyjádřil své pocity „ponížení“ a frustrace slovy „musíme se podívat, co je pod dnem“.

Ilustrační foto
7. června 2020 - 07:20

Spojené státy, které dříve pomáhaly ostatním zemím zasaženým různými katastrofami, nyní kvůli pandemii koronaviru, která zametla Ameriku, dostávají zahraniční pomoc samy, čímž vyvolávají soucit zbytku světa, napsal s pocitem hlubokého ponížení Max Boot, publicista na stránkách The Washington Postu.

Podle něj to však není to nejhorší.Vzhledem k tomu, že američtí policisté, inspirovaní „rasistickým prezidentem“ Trumpem, špatně zacházejí s barevnou populací, se Spojené státy také změnily v „mezinárodního vyvržence, je přesvědčen autor článku.

Americký prezident Donald Trump proměnil svou zemi v „bídného vyvržence“, píše publicista Max Boot pro The Washington Post.
 
Téměř před dvěma měsíci publikovala britská publikace The Guardian článek s nadpisem: „Kvůli reakci Trumpa na koronavirus, skončila americká globální reputace.“
 
„Teď jsem zvědavý: co je pod dnem? Koneckonců, to je místo, kde jsme dnes skončili po reakci prezidenta Trumpa na demonstrace, které se přehnaly přes Spojené státy,“ poznamenává autor.
 
Trumpova neschopnost bojovat s pandemií, která zabila více lidí ve Spojených státech, než v kterékoli jiné zemi, ukázala, že naše vláda je neefektivní a nekompetentní, zdůraznil Boot.

 
V minulosti Spojené státy posílaly pomoc dalším zemím zasaženým katastrofou. A teď posílají takovou pomoc Americe.
 
„Nikdy jsem si nemyslel, že bych viděl takové ponížení: jak zbytek světa lituje Spojené státy," poznamenal autor.
 
Ale podle jeho slov tento soucit není tak hrozný ve srovnání s tím, jak se zbytek světa nyní tváří k Washingtonu.
 
„Stali jsme se mezinárodním vyvržencem, protože naše policejní síly, inspirované rasistickým prezidentem, hrozně zacházejí s barevnou populací," uvedl Max Boot.
 
Ještě před současnými katastrofami se postavení Spojených států ve světě prudce zhoršilo, poukázal. Průzkum výzkumného centra Pew ukázal, že na celém světě procento lidí, kteří důvěřovali americkému prezidentovi, kleslo ze 74% pod prezidentem Barackem Obamou na pouhých 31% pod Trumpem.
 
Respondenti navíc vyjádřili větší nedůvěru vůči současnému šéfovi Bílého domu, než ruskému vůdci Vladimiru Putinovi nebo čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi. Přičemž byl tento průzkum proveden před pandemií, před hospodářským poklesem a nepokoji v amerických městech.


„Teď musíme zjistit, co se nachází pod dnem," komentoval nynější situace publicista The Washington Postu. „Trump často říkal, že to udělá tak, aby se nám svět už nesmál. Mise splněna. Místo smíchu svět pláče z toho, kým jsme se stali.“

Max A. Boot (51) je konzervativní analytik, lektor, komentátor píšící pro mnohé významné publikace jako Wall Street Journal, Christian Science Monitor, Los Angeles Times či New York Times. Je také držitelem Pulitzerovy ceny. Pro lepší pochopení nynějšího Bootova „ponížení“ je třeba poznamenat, že většinu své činnosti věnoval vojenským tématům a „silné Ameriky“.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonpost.com, foto: arch.)