Svátek má: Hana

Zprávy

Velikost textu:

WE: Trump se pustil do médií - „Budete na kolenou žádat o odpuštění!"

WE: Trump se pustil do médií - „Budete na kolenou žádat o odpuštění!"

Donald Trumpv sérii tweetů tvrdě kritizoval americká média. Šéf Bílého domu prohlásil The New York Times za „nepřítele lidí“ a řekl, že noviny budou muset u něj požádat o odpuštění „na kolenou“.

Donald Trump, prezident USA
24. dubna 2019 - 11:05

Prezident Donald Trump se rozjel v sérii zpráv na Twitteru, ve kterých sdílel své nelibosti s americkými médii, napsal The Washington Examiner
.
Jedním z cílů hlavy Bílého domu byly The New York Times. Nazval noviny „nepřítelem lidí“ a zdůraznil, že „budou muset pokleknout a požádat o jeho odpuštění“. Trump zároveň mylně uvedl, že se mu publikace v roce 2016 již omlouvala za pokrytí volebního závodu.
 
Následně hlava státu napadla Paula Krugmana, novináře New York Times. Trump nazval ekonoma „idiotem“ a obvinil ho z psaní „falešných a extrémně nesprávných“ článků, ale nevysvětlil, co přesně vyvolalo jeho nelibost. Prezident navíc kritizoval mainstreamová média za to, že ignorují, jak úspěšně se americká ekonomika rozvíjí pod jeho vládou, poznamenal Washington Examiner.


Poté začal Trump vyhánět vedoucí televizních ranních pořadů MSNBC Joe Scarborougha a Mika Brzezinského, označil je „zlými”, „hloupými”, „nemocnými” a „šílenými”. Prezident ukončil svou tirádu výsměchem moderátora CNN Chrise Cuomo, kterého popsal jako „úplného losera“, zdůraznila publikace.
 
A Trump přesto ocenil pochvalou některé členy amerických médií - Fox News. Tento kabelový zpravodajský kanál téměř denně vysílá výběr prezidentových citátů z jeho twitterů, upozornil  Washington Examiner.

Skutečností ovšem je, že ačkoliv zpráva zvláštního prokurátora Roberta Muellera po více než dvou letech vyštřování nezjistila žádné důkazy o Trumpově „spiknutí“ s Ruskem, převážná většina vlivných amerických médií to ignoruje a pokračuje v tažení proti prezidentovi a živí velmi pochybný „ruský případ“.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonexaminer.com, foto: arch.)