Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

WSJ: Demokraté opět hrají plesnivou „ruskou kartu“, aby chránili Bidena!

WSJ: Demokraté opět hrají plesnivou „ruskou kartu“, aby chránili Bidena!

Ve snaze bránit svého kandidáta na prezidenta Joe Bidena se demokraté snaží sabotovat vyšetřování jeho vztahů a jeho syna k Ukrajině a tvrdí, že to přispívá k šíření „ruské dezinformace“.

Joe Biden, kandidát na prezidenta USA
20. září 2020 - 04:20

Jak napsal The Wall Street Journal, demokraté se znovu snaží zahrát ošuntělou a plesnivou „ruskou kartu“, aby s její pomohli Bidenovi vyhnout se nepříjemným otázkám.

Když se demokraté podívají na Rusko, nevidí ho jako geopolitickou hrozbu. Považují ho za politický dar, který nepřestává potěšit. Nyní doufají, že tento dárek potěší Joe Bidena, napsal The Wall Street Journal.

Ve středu demokraté Chuck Schumer a Ron Wyden obvinili svého republikánského protějška Rona Johnsona, který je předsedou Senátního výboru pro vnitřní bezpečnost, že jedná jako „agent Kremlu“. Nazývali jeho aktivity „ostudou“ a uvedli, že jeho výbor šíří „ruskou dezinformaci“. „Jediné, co tomuto představení chybělo, byly doprovodné vokály v osobě Jamese Comeye, Johna Brennana a Petera Strokea (bývalí šéfové tajných služeb – pozn. red.)," poukázala publikace.

Nadcházející publikace Johnsonovy zprávy o aktivitách rodiny Bidenových na Ukrajině se stala katalyzátorem těchto surrealistických výroků. Za toto vyšetřování mohou demokraté poděkovat svému kolegovi Adamovi Schiffovi. Od roku 2016 levice neúnavně opakuje, že vměšování do voleb je největší hrozbou, které USA čelí. S podobnou logikou začali Johnson a předseda finančního výboru Senátu Chuck Gressley zkoumat zprávy, že demokraté v minulých volbách uzavírali partnerství s Ukrajinci, aby získali informace o Trumpově štábu.

Rozsah tohoto vyšetřování se však přirozeně rozšířil, když se demokraté pokusili obvinit Trumpa kvůli jeho nevhodnému rozhovoru s ukrajinským prezidentem Vladimirem Zelenským. Rozsah, v jakém postavení byl Biden coby součást procesu obžaloby (impeachmentu proti Trumpovi), se ukázal již v roce 2019, protože tento skandál osvětlil „zjevný střet zájmů viceprezidenta Bidena v kontextu obchodních aktivit jeho syna Huntera“ na Ukrajině.


Podle The Wall Street Journalu si Američané jen slabě vzpomínají na ukrajinskou společnost Burisma, ve které pracoval Biden mladší. Johnson i Gressley mají plné právo říci Americe přesně to, co Biden udělal v letech 2014–2015, bez ohledu na to, o jaké pozice nyní kandiduje. Demokratický kandidát vnímá tyto volby jako jakési referendum o Trumpově duševním zdraví - a má k tomu pádný důvod. Američané však musí také posoudit Bidenův zdravý rozum a schopnost činit správná rozhodnutí v kontextu „ukrajinského skandálu“.

Z tohoto důvodu se demokraté bojí, a proto se snaží znovu hrát ošuntělou a plesnivou „ruskou kartu“.
Kampaň za hanobení Johnsona se zintenzivnila v létě, kdy skupina vlivných demokratů zaslala FBI dopis, v němž uvedla, že podle jejich názoru byl Kongres „obětí společné kampaně zahraničního vměšování“. Demokraté zejména tvrdili, že utajovali informace (které okamžitě „unikly“ do médií), které dokazují, že Johnsonovo vyšetřování se změnilo v mechanismus „propírání“ ruské verze událostí, který by Bidena poškodil.

Podle demokratů Johnson a Gressley obdrželi údaje od dvou Ukrajinců, kteří byli spojeni s Kremlem. Jak však uvádí noviny, jde o lež, protože Johnson i Gressley opakovaně prohlašovali, že od výše uvedených osob neobdrželi žádné informace, a předmětem jejich vyšetřování byla především dokumentace amerických vládních útvarů a aktivity demokratické lobbistické firmy v kontaktu s Burismou.

Současně, jak se ukázalo, se demokraté a média spoléhali na prohlášení samotných dvou Ukrajinců. Jinými slovy, Schumer a The Washington Post využili služeb dvou jednotlivců, které obviňují ze šíření „ruských dezinformací“, aby šířili dezinformace o republikánech. „Nejlepší asistenti Vladimira Putina v životě nelze najít," konstatovaly ironicky noviny.

Vystoupení demokratů s ostrou rezolucí - které pravděpodobně poruší pravidla zdvořilosti Senátu - je přímým důsledkem Johnsonovy houževnatosti. Republikán, který se postavil proti tomuto dokumentu, požádal „americký lid, aby se podíval na to, co se děje“ a poukázal na to, že mluvíme o „falešných obviněních, která tvoří základ základní metodiky demokratů, ke které se uchylují znovu a znovu.“

„Přesně tak," zdůraznily noviny. „Množství nezasloužených dividend, které demokraté nadále získávají z falešné „ruské tajné dohody“, je prostě ohromující. Použili je k zahájení vyšetřování proti svým politickým oponentům. Využili to k diskreditaci výsledků voleb. Používali to k tomu, aby udržovali bouřkový mrak visící nad hlavou prezidenta po celé tři roky. Použili to jako ospravedlnění pro nejhůře podloženou proceduru obžaloby v historii.“

„Nyní ji používají k zamlžování a uhlazení podstaty jednoznačných otázek o svém prezidentském kandidátovi. Putin je skutečnou hrozbou pro bezpečnost naší země. Demokraté bohužel mění toto nebezpečí na frašku,“ dodal The Wall Street Journal.

(kou, prvnizpravy.cz, wsj.com, foto: arch.)