Svátek má: Štěpánka

Zprávy

Velikost textu:

WSJ: Šíření koronaviru vyvolává obavy z globální pandemie!

WSJ: Šíření koronaviru vyvolává obavy z globální pandemie!

Koronavirus se šíří po celém světě. Spojené státy a Austrálie informovaly o prvních obětech COVID-19, píše The Wall Street Journal.

Ilustrační foto
3. března 2020 - 11:04

Podle publikace rychle rostoucí počet nákazy a rostoucí počet úmrtí vyvolávají obavy z možné globální pandemie.

Stále více zemí hlásí první úmrtí na koronavirur, píše The Wall Street Journal. V současné době zemřelo na tuto epidemii, která se šíří do nových států, téměř 3 000 lidí na celém světě.
 
Několik hodin poté, co Spojené státy ohlásily první oběť COVID-19 v zemi, Austrálie také oznámila první úmrtí na tuto nemoc.
 
V Itálii zemřelo dalších pět a celkový počet případů nyní činí téměř 1600 a 34 úmrtí.
 
Jak se koronavirus šíří v Itálii, papež František oznámil, že je nachlazen a neúčastní se týdne duchovních cvičení s ostatními členy papežské kurie.
 
V Číně úřady v sobotu informovaly o úmrtí dalších 35 pacientů. A v neděli ráno zemřel ve Wu-chanu lékař, který se nakazil, když pomáhal v boji proti koronaviru.

 
Rychle rostoucí počet nákazy a rostoucí počet úmrtí vyvolávají obavy z globální pandemie. Proto se již zavádějí nová cestovní omezení, která vedla k poklesu na trzích a k nucenému uzavření populárních společenských akcí a turistických zařízení, včetně pařížského Louvru, které bylo uzavřeno v neděli ráno poté, co pracovníci vyjádřili obavy z této choroby.
 
Epidemie hrozí, že se stane vážným testem pro nemocnice v méně připravených zemích a může negativně ovlivnit ekonomickou aktivitu občanů, čímž mnohé z nich zbaví jejich obživy.
 
„Bude to dlouhá bitva," řekl Ben Cowling, ředitel epidemiologie a biostatistiky na Hongkongské univerzitě.
 
Celkový počet případů v Číně je nyní téměř 80 tisíc lidí. Zároveň bylo zaznamenáno pouze 8 nových případů mimo Wu-chan, kde začala současná epidemie.

(kou, prvnizpravy.cz, wsj.com, foto: arch.)