Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

WT: Dvě třetiny Američanů nespokojeny s bojem Trumpa proti pandemii

WT: Dvě třetiny Američanů nespokojeny s bojem Trumpa proti pandemii

Dvě třetiny Američanů se domnívají, že se Spojené státy vyrovnávají s pandemií koronaviru hůře než jiné země, uvádí The Washington Times, citující výsledky nedávného průzkumu.

Donald Trump, prezident USA
7. srpna 2020 - 11:06

Pouze 25% respondentů uvedlo, že jejich země je v tomto ohledu lepší než ostatní země. Více než polovina dotázaných se navíc vyslovuje pro zavedení celostátního režimu izolace s cílem zabránit zhoršení situace.

Asi dvě třetiny Američanů věří, že Spojené státy zacházejí s pandemií koronaviru hůře než jiné země, uvádí The Washington Times.

65% Američanů dotazovaných společností Ipsos od 30. do 31. července uvedlo, že Spojené státy se vyrovnávají s pandemií „o něco hůře“ nebo „mnohem hůře“, než jiné země. Oproti tomu pouze 25% cítilo, že se jejich země vypořádala s ohniskem „mnohem lépe“ nebo „mírně lépe“ než jiné země. 10% respondentů považuje za obtížné odpovědět.


Podle publikace bylo podle univerzity Johna Hopkinse za posledních sedm měsíců na celém světě potvrzeno více než 18,3 milionu případů COVID-19, včetně více než 4,7 milionu ve Spojených státech. Na tuto chorobu zemřelo celkem 694 tisíc lidí, z toho 155 tisíc ve Spojených státech.

V rozhovoru pro HBO v pondělí americký prezident Donald Trump uvedl, že věří, že jeho administrativa dělá vše pro to, aby zabránila eskalaci krize veřejného zdraví.

„Umírají, to je pravda. Máme to, co máme,“ připustil americký vůdce. „To ale neznamená, že neděláme maximum. Všechno je pod kontrolou, jak je to možné. Je to hrozná pohroma.“

Podle průzkumu Ipsos se však více než polovina z 1115 dospělých dotázaných domnívá, že v boji proti pandemii koronaviru lze udělat více a mělo by se udělat více, píše se v novinách. 59% respondentů uvedlo, že důrazně nebo do jisté míry podporují zavedení povinného celostátního režimu izolace na celý týden, aby se zabránilo zhoršování epidemiologické situace.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtontimes.com, foto: arch.)