Svátek má: Vratislav

Zprávy

Velikost textu:

WT: Nebývalá krycí operace médií a IT gigantů ke skandálu Huntera Bidena

WT: Nebývalá krycí operace médií a IT gigantů ke skandálu Huntera Bidena

Demokraté, liberální média a IT giganti se všemožně snažili ututlat skandál, který vypukl letos na podzim kolem Huntera Bidena, syna nyní zvoleného amerického prezidenta, píše The Washington Times.

Hunter Biden se svým otcem
23. prosince 2020 - 10:16

Podle bývalého Trumpova poradce byla zorganizována bezprecedentní krycí operace, při níž Silicon Valley bojoval proti skutečnému příběhu Bidena mladšího a zároveň zveličoval falešné informace o vazbách současné hlavy Bílého domu na Rusko.

Demokraté se spolu s médii a jejich spojenci v Silicon Valley pokusili ututlat skandál kolem syna nově zvoleného prezidenta USA Huntera Bidena, píše The Washington Times.

A to se stalo, navzdory tomu, že se objevovaly další a další důkazy, že měl tajné a velmi lukrativní finanční vazby s oligarchy a jedním vlivným čínským obchodníkem.

Publikace k tom na černé listině, propagující teorii ruského spiknutí proti rodině Bidenů a jednoduše ignorující tento příběh - taková pozoruhodná kombinace byla pozorována od září tohoto roku.

Liberální zpravodajské weby skandál uznaly až poté, co Biden vyhrál volby a jeho syn Hunter Biden veřejně oznámil, že je vyšetřován pro podezření z daňových podvodů.

A tato situace se nápadně liší od toho, co se stalo Trumpovým spolupracovníkům, kteří byli během „ruského vyšetřování“ ostře kritizováni médii, i když právě toto vyšetřování neprokázalo spiknutí mezi Trumpovým ústředím kampaně a Ruskem, připomínají noviny.

„Jednalo se o bezprecedentní operaci krytí mnoha aktérů uvnitř i vně vlády," řekl The Washington Times bývalý Trumpův poradce Jeffrey Gordon, který během prezidentského závodu v roce 2016 dohlížel na otázky národní bezpečnosti.

„Silicon Valley potlačilo skutečný skandál Huntera Bidena, zatímco rozdmýchalo vykonstruovaný skandál Trumpa a Ruska,“ dodal.


Data, že velké peněžní toky od pochybných cizinců putují k Hunteru Bidenovi, se objevují ve zprávě republikánských senátorů 23. září 2020. Autoři dokumentu odkazují na sérii zpráv amerického ministerstva financí o jeho podezřelých aktivitách v Evropě a Asii.

V říjnu New York Post zveřejnil šokující obsah notebooku MacBooku Pro, zapomenutého Hunterem Bidenem. Jeho pevný disk obsahoval údaje o finančních transakcích syna zvoleného prezidenta po celém světě. Například mluvčí nejméně jednoho ukrajinského oligarchy, který financoval Huntera Bidena, přijal soukromou audienci u svého otce, který byl tehdy viceprezidentem.

V reakci na tyto údaje se demokraté, média a Silicon Valley rozhodli zahrát ruskou kartu.

Poté, co se objevil článek v New York Postu, bývalí představitelé rozvědky a příznivci Demokratické strany jmenovaní prezidentem Obamou uvedli, že notebook je složitou intrikou ze strany Ruska.
Několik týdnů poté, co se Biden stal prezidentem, se neobjevily žádné důkazy o spojení mezi Moskvou a notebookem.

CNN a MSNBC uspořádaly kakofonii rozhovorů o „ruském spiknutí“, aby se pokusily tento příběh skrýt. Twitter šel ještě dále. Na černou listinu umístil publikaci New York Postu. Tvrdilo se, že údaje v něm uvedené byly získány v důsledku kybernetického útoku, ačkoli nebyly předloženy žádné důkazy. A Facebook jednoduše omezil distribuci tohoto článku.

Mezitím se na základě údajů z notebooku Huntera Bidena a ze zprávy senátorů objeví obraz syna, který vydělával na veřejné funkci svého otce.

V roce 2014 získal investiční a poradenské honoráře v milionech dolarů od ruského oligarchy blízkého prezidentu Vladimiru Putinovi, a od ukrajinské energetické společnosti, kterou americká vláda považuje za zkorumpovanou, a od fantasticky bohatého čínského podnikového ředitele, který pracoval s Komunistickou stranou Číny a Lidovou osvobozeneckou armádou ČLR.

V druhém případě, jak konstatují noviny, mluvíme o Ye Jianmingovi, který byl v roce 2018 obviněn z korupce a který následně někde zmizel.

Republikánské centrum pro výzkum veřejného mínění McLaughlin & Associates, které zadalo konzervativní výzkumné středisko Media Research Center, provedlo průzkum, který ukázal, že 36% voličů, kteří hlasovali pro Bidena, nevědělo o skandálu se svým synem. Zároveň 13% z nich uvedlo, že by bývalého viceprezidenta nevolilo, kdyby o tom věděli.

Centrum pro výzkum médií zároveň uvedlo, že volby v roce 2020 ukradly hlavní mediální a technologičtí giganti.

„Navzdory veškerému zaměření na zahraniční vměšování do voleb měla na výsledek větší vliv veřejná cenzura interními skupinami, jako je Twitter a Facebook. Technologičtí giganti se rychle stávají Velkým bratrem, převzatým přímo z Orwellova roku 1984. Jejich odporné spojenectví s federální byrokracií a vybranými demokraty představuje jednu z největších domácích hrozeb, kterým dnes Amerika čelí. Naše svoboda je ve volném pádu,“ komentoval věc Jeoffrey Gordon.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtontimes.com, foto: arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika dodává zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
23%
Ne
transparent.gif transparent.gif
55%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
22%