Svátek má: Doubravka

Zprávy

Velikost textu:

Yeadon : Více jak polovina testů na COVID-19 je falešně pozitivních

Yeadon : Více jak polovina testů na COVID-19 je falešně pozitivních

V prohlášení bývalý viceprezident americké farmaceutické společnosti Pfizer Dr. Mike Yeadon uvedl, že byla vyhlášena „druhá vlna“ kvůli falešně pozitivním testům COVID-19.

Ilustrační foto
11. října 2020 - 11:06

Yeadon odhaduje také, že prahová hodnota určité imunity stáda je mnohem nižší, než se dříve předpokládalo. Toho už mohlo být dosaženo v mnoha zemích.

Jak uvádí Dr. Mike Yeadon, bývalý viceprezident a hlavní vědecký pracovník společnosti Pfizer po dobu 16 let, přes polovinu testů COVID-19 bylo falešně pozitivních. Podle jeho názoru neexistují žádné vědecké důkazy, které by prokazovaly takzvanou „druhou vlnu“.

Odhaduje také, že prahová hodnota určité imunity stáda je mnohem nižší, než se dříve předpokládalo. Toho už mohlo být dosaženo v mnoha zemích. Ale v mainstreamových médiích stále panuje panika druhé vlny.

Míra přežití pacientů s COVID-19 se nyní odhaduje na 99,8 procenta. To zhruba odpovídá míře konvenční chřipkové epidemie.V nedávné vědecké práci Dr. Yeadon a jeho kolegové poukazují na to, že existují nejméně čtyři další druhy koronaviru podobné SARS-CoV-2, které jsou mezi námi lidmi již dlouho rozšířené a způsobují příznaky podobné chřipce nebo nachlazení. Mnoho lidí již vytvořilo imunitní obranu (pomocí takzvaných T buněk, které reagují na určité genové sekvence) proti těmto koronavirům, které se také zdají být použity v SARS-CoV-2.

Tyto faktory by přispěly k tomu, že nová imunita stáda by se mohla vyvinout rychleji, než se dříve myslelo.

Yeadon a kolegové také tvrdí, že výsledky souvisejících s Lock-down  a  neuzamčením nejsou žádné rozdíly. To lze vidět například, když se porovná situace ve Švédsku se situací ve Velké Británii. Ve Švédsku nebyla téměř žádná koronová opatření, ve Velké Británii byla opatření velmi přísná. Výsledek byl však podobný..

(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,foto:arch.)