Zacharová k USA: Zameťte si nejdříve před svým prahem!

zprávy

Spojené státy by měly začít od sebe, pokud se rozhodly hledat země porušující mezinárodní právo, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

Zacharová k USA: Zameťte si nejdříve před svým prahem!
Maria Zacharová, tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí
4. prosince 2021 - 07:20

Reagovala tak na prohlášení amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena, že NATO neplánuje agresi proti Rusku a že jediná „agrese, která byla v minulých letech vidět, přišla z Ruska“.
 
„Sýrie, Libye, Irák, Jugoslávie – otevřená ozbrojená agrese NATO vedená Spojenými státy. Na Ukrajině máme vedení protiústavních převratů, které realizovaly Spojené státy společně s NATO a EU," uvedla Zacharova.

Připomněla, že na Kubě, v Nikaragui a Bělorusku byly učiněny pokusy o svržení vlády spolu s prvky hybridní války prováděné Spojenými státy a zeměmi NATO.Odhadla, že stovky speciálních operací jsou pro NATO rutinou, jejímž cílem je zasahovat do vnitřních záležitostí suverénních států a měnit politickou agendu.

„Taková prohlášení ministra zahraničí tedy nejsou nic jiného než neúspěšný pokus o vytvoření ideologické základny pro summit o demokracii. Pokud se ministerstvo zahraničí rozhodlo najít agresory porušující mezinárodní právo, pak by partneři měli zahájit proces před zrcadlem ,“ uzavřela Zacharová.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano 21%
transparent.gif transparent.gif
Ne 8%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 71%
transparent.gif transparent.gif