Svátek má: Matouš

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová ke Stoltenbergovi: To je jako monolog z „Policejní akademie“

Zacharová ke Stoltenbergovi: To je jako monolog z „Policejní akademie“

Destruktivní NATO ztratilo sebevědomí a svou orientaci v prostoru a kontrolu i nad sebou samým, přičemž si nárokovalo určité místo při zajišťování mezinárodní bezpečnosti.

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
25. srpna 2021 - 06:20

Tento názor vyjádřila oficiální zástupkyně Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Maria Zacharova s poukazem na protichůdná prohlášení generálního tajemníka Severoatlantické aliance Jense Stoltenberga.
 
NATO nedovolí, aby mezinárodní terorismus ohrožoval alianci z území Afghánistánu,“ cituje Zacharová e jedno z prohlášení Stoltenberga nae svém telegramovém kanálu.

Potom - další: NATO neví, jakou část zbraní a vybavení zničila armáda aliance při odchodu z Afghánistánu“.

Zacharová poznamenala, že „to vypadá jako komický monolog z Policejní akademie“.

NATO je vojensko-politický blok bez sebevědomí a ničivosti. Aliance ztratila orientaci v prostoru a dokonce i kontrolu nad sebou, přičemž si nárokuje určité místo při zajišťování mezinárodní bezpečnosti. Je to jako zkoušet mikrochirurgickou operaci se zlomenými nástroji - je lepší nezačít,“ dodala Zacharová.

Shrnuto, mluvčí ministerstva zahraničí zdůraznila, že „plán je pro NATO zřejmý - řešit své vlastní problémy, aktualizovat teoretickou základnu a praktický přístup a poté přemýšlet o záchraně vesmíru“.


Připomeňme si, že po stažení amerických vojsk z Afghánistánu vstoupili bojovníci Talibanu 15. srpna do Kábulu. Afghánský prezident Ašraf Ghani opustil zemi. Taliban oznámil konec války v Afghánistánu.

Zahraniční diplomaté a občané západních zemí urychleně opouštějí afghánské území po jediné dosud fungující dopravní tepně - přes kábulské letiště. Všechny pozemní hraniční přechody byly obsazeny Talibanem

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)