Svátek má: Bořivoj

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová se vysmála ukrajinskému ministru zahraničí

Zacharová se vysmála ukrajinskému ministru zahraničí

Pokud ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba přestane hovořit nesmysly o Černém moři, které Rusko údajně proměňuje ve své jezero, tím dříve se opět stane mořem, uvedla na Telegramu Maria Zacharova.

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
21. července 2021 - 12:30
 
Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova na svém telegramovém kanálu upozornila na prohlášení šéfa ukrajinské diplomacie, který tvrdí, že ví, jak zabránit Rusku „proměnit Černé moře na jeho vnitřní jezero“.

„Domnívá se, že pokud se země (černomořské oblasti) nespojí, pak Rusko rozdělí moře na polovinu a „začne plně ovládat jeho zónu“, poukázala na Kulebův komentář po návštěvě ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského. v Gruzii.„Vím také, jak to udělat. Čím dříve Kuleba přestane mluvit nesmysly, tím rychleji se jezero opět stane mořem, jehož obě poloviny se spojí, “ zdůraznila Zacharova.

Ukrajinský ministr zahraničních věcí uvedl, že otázka, jak „sladit bezpečnostní situaci v Černém moři, byla během Zelenského cesty do Gruzie věcně projednána. Pokud se země Černého moře a členové NATO plus Ukrajina, Gruzie - v tomto mechanismu je možné najít místo pro Moldavsko -  nespojí své úsilí, pak Rusko změní Černé moře na své vnitřní jezero, rozdělí ho na poloviny a začne plně ovládat jeho zónu, “ řekl Kuleba.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)