Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová: Už ne falešné, ale nebezpečné šílenství

Zacharová: Už ne falešné, ale nebezpečné šílenství

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova se vyjádřila k informacím o polsko-americké historické fakenews, jde o článek na americkém vědeckém portálu livescience.com, kde se píše, že „ruská rudá armáda napadla Polsko v roce 1944, kdy odtud nacistické Německo stáhlo své vojáky

Maria Zacharová, tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí
13. března 2021 - 07:20

Podle Zacharové lži východoevropských státních struktur a západních médií umožňují vizuálně odhalit mechanismus padělání historie, zkreslení výsledků druhé světové války.

„V americkém tisku jsou nyní materiály o jeptiškách nalezených polskými archeology, zabiti ruskými vojáky v roce 1945. Zdrojem byly nepotvrzené „údaje“ nechvalně proslulého polského Státního ústavu národní paměti. Právě tato struktura je zodpovědná za zničení a likvidaci stovek pomníků více než 600.000 sovětských vojáků, kteří zahynuli při osvobozování Polska, “ připomněla mluvčí ruského ministerstva zahraničí.


Podle Zacharové je americkému publiku na návrh některých polských struktur řečeno, že Polsko bylo pohlceno válkou s Německem a v té chvíli bylo „okupováno“ SSSR.

„Už to není padělek, to je nebezpečné šílenství," zdůraznila Maria Zacharova.

Mluvčí ministerstva zahraničí uvedla, že ruští diplomaté budou zasílat příslušné dopisy do redakcí amerických médií a doporučují, aby se vyhnuli komunikaci s tímto tzv. „Institutem“, ve kterém jsou do vedoucích pozic jmenováni ultrapravicoví aktivisté praktikující nacistické pozdravy.

„Na tomto tématu budeme spolupracovat s americkými médii," uzavřela Zacharova.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)