Svátek má: Marcela

Zprávy

Velikost textu:

Zelenskij a Porošenko se navzájem obvinili z rozkradení rozpočtu

Zelenskij a Porošenko se navzájem obvinili z rozkradení rozpočtu

Vladimir Zelenskij a Petro Porošenko se v nepřítomnosti navzájem obviňovali z rozkrádání rozpočtu.

Petro Porošenko a Vladimir Zelenskij
21. listopadu 2020 - 00:10

Jak uvádí „Unian“, Zelenskij uvedl, že Ukrajina bude navracet do rozpočtu vše, co Porošenko ukradl v předchozích letech. K tomu zase bývalý prezident Ukrajiny obvinil Zelenského ze zpronevěry během programu „Velké výstavby“.

Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij připomněl, že podnikatelé budou pokutováni za porušení víkendové karantény. Jak uvádí „Unian“ ve video zprávě zveřejněné na jeho stránce na Facebooku, Zelenskij se obrátil k exprezidentovi Petru Porošenkovi. Nezmínil však své jméno a nazýval ho pouze majitelem fitness klubu „5. Element“ a opozicí.

„Nebudeme jednat na principu 'přátelé - všechno a nepřátelů – lockdown´. Sankce za porušení víkendové karantény budou pro všechny stejné. To platí také pro majitele fitness klubu „5. Element“. Na jedné straně křičíte, že situace s rozšířením COVID je kritická, a na druhé straně k tomu přispíváte. Vy, zdá se mi ... no, je třeba se rozhodnout, zda jste spasitelem nebo obyčejným kšeftařem,“ řekl ukrajinský prezident.


Zelenskij také Porošenkovi doporučil, „aby neutrácel peníze do fotofarem, ale aby šetřil peníze na zaplacení pokut“.

„Už jste dostal jednu pokutu. Pokračujte v práci o víkendu - bude další, další pokuta. A podle zákona budou pokračovat, dokud se nenaučíte zákon respektovat. Bude-li třeba 100 pokut - bude 100. Možná, víte, je to takový nový zajímavý model - vrátíme do rozpočtu vše, co jste ukradli v předchozích letech,“ uvedl prezident.

Petro Porošenko nelenil s odpovědí a na tuto výzvu reagoval na svém Facebooku. „Tohle už je agónie, Vladimíre Alexandroviči. A pokud jde o „vrácení ukradených z rozpočtu“, máte naprostou pravdu. Váš ministr Umanskij řekl o vaší „Velké rozkrádačce“,“ napsal Porošenko.

(kou, prvnizpravy.cz, unian.net, foto: arch.)