Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

Zelenskij prodává Ukrajinu kousek po kousku

Zelenskij prodává Ukrajinu kousek po kousku

V úterý 28.dubna 2020 Vladimir Zelenskij podepsal zákon, kterým se ruší moratorium na prodej zemědělské půdy na Ukrajině.

Vladimir Zelenskij, ukrajinský prezident
1. května 2020 - 06:20

Zelenskij tento akt nazval „historický pro všechny Ukrajince“, i když je většina obyvatel proti tomuto zákonu. Šéf Doněcké lidové republiky (DPR) Denis Pušilin v komentáři uvedl, že Zelenskij po podpisu takového zákona ztratil právo hovořit o územní celistvosti Ukrajiny.

Navzdory pokusům ukrajinské opozice proto zákon o zrušení moratoria na prodej zemědělské půdy nakonec Vladimir Zelenskij podepsal, zákon  vstoupí v platnost 1. července 2020.

Blok „Opoziční platforma - pro život“ se však nevzdává bitvy a rozhodl se obrátit na ukrajinský ústavní soud, aby byl zákon zrušen.

„Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij podepsal zákon o půdě pro budoucnost země. Přes názor drtivé většiny občanů, přes argumenty zemědělců a odůvodněnou kritiku opozice, připojil svůj podpis k zákonu, který neotevírá prodej, ale likvidaci ukrajinské země. Jediným podpisem došlo k bankrotu ukrajinského zemědělství, zabavení půdy vesničanům, oslabení potravinové bezpečnosti, vzestupu korupce a rabování, a to z úrovně rizika na riziko skutečné hrozby,“ řekl Jurij Bojko z bloku „Opoziční platformy - na celý život “.Ukrajinská vláda podle něj prodala bohatství a národní suverenitu proti příslibu miliard od MMF. Tváří v tvář této situaci se jeho Blok rozhodl bojovat proti privatizaci půdy a devastaci země a jejích obyvatel.

„Jejich záměry se setkají s prudkým a organizovaným odporem. Prvním krokem opozice bude, že se obrátí na Ústavní soud, aby zrušil zákon o pozemcích, který porušuje ústavu a byl přijat ve zjevném porušení zákonů. Jsme přesvědčeni o našem vítězství a triumfu spravedlnosti, “uvedl poslanec, který se domnívá, že současná ukrajinská vláda„ je zcela pod vnější kontrolou “ a  „ není schopna provádět politiku, která odpovídá zájmům ukrajinského lidu “.

Denis Pušilin, šéf DPR, uvedl, že vzhledem k podpisu zákona, který je zcela v rozporu se zájmy ukrajinského lidu a který se rovná prodeji ukrajinské země spekulantům a zahraničním fondům, Zelenskij proto ztratil právo mluvit o územní celistvosti Ukrajiny.

„Zelenskij dnes podepsal anti-ukrajinský zákon upravující trh s pozemky a on sám tuto událost označil za historickou. Ve skutečnosti existuje jen málo příkladů na světě, kde se hlava státu otevřeně raduje, když zradí zájmy svého lidu ve prospěch zahraničních strážců a mezinárodních věřitelů, “uvedl Pušilin.

„Po poškození národního bohatství své rodné země nemá tato osoba právo hovořit o ukrajinské územní celistvosti. Výroky o návratu Donbasu nejsou ničím jiným než pokusem navrátit bohaté a úrodné země oblasti Doněcka do ukrajinské jurisdikce. Nepotřebují lidi, potřebují naše území, “dodal Pušilin.


Šéf DPR pak vyzval ukrajinský lid, aby otevřel oči k zničení země, které provedla vláda Zelenského.

„Ukrajinská vláda nadále systematicky ničí stát. Fyzické zničení jeho lidí, finanční otroctví a nyní prodej půdy - všechny tyto metody nejsou jediné, které kyjevský režim prosazuje. Velmi bych rád, kdyby občané, kteří dnes žijí na území Ukrajiny, pochopili plný rozsah ukrajinské tragédie, “uzavřel Denis Pušilin.


(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)