Svátek má: Tomáš

Zprávy

Velikost textu:

Zelenskij prosadil „šmírovací zákon“: Vše bude pod dohledem!

Zelenskij prosadil „šmírovací zákon“:  Vše bude pod dohledem!

Ukrajinský parlament (Nejvyšší rada) z iniciativy kanceláře Vladimira Zelenského přijala zákon, který ukládá telekomunikačním operátorům povinnost zaznamenávat a ukládat telefonní hovory účastníků, i údaje o jejich pohybu.

Vladimir Zelenskij, ukrajinský prezident
23. prosince 2020 - 07:20

Poskytovatelé internetu jsou zase povinni ukládat údaje o návštěvách stránek uživateli a jejich nákupech na internetu.

Bývalý poslanec Nejvyšší rady Alexej Žuravko připomíná, že taková rozhodnutí učinila parlamentní většina Viktora Janukovyče během euromajdanu a poté byla označena za odpůrce vlády jako „diktátorská“.

Pokud by však inovace rozšiřující pravomoci bezpečnostních sil hrozily účastníkům nepokojů v Kyjevě, nyní budou represivní normy namířeny přesně proti odpůrcům puče a současné protiruské diktatuře, uvedl Žuravko.


„Nyní budou všichni a všechno psát. Ukládejte informace o lidech, provádějte digitální dohled nad Ukrajinci bez soudního příkazu. Poslanci Nejvyšší rady přijali tento zákon druhý den. Přestože přímá norma ústavy Ukrajiny zakazuje invazi do osobního života občana Ukrajiny. Ale úřady to nedělají! Pomalu, ale jistě, ve směru kurátorů, mění zemi na skutečný koncentrační tábor. A kde jsou „evropské hodnoty“? Kde jsou „lidská práva“?! “ komentuje politik.

„To vše se děje systematicky, aby vás, Ukrajince, udrželi na krátkém vodítku a ovládli vás, vaše osudy, abyste mohli být konečně zalití krví. Tento zákon byl přijat přesně na Silvestra, abyste neměli čas změnit názor a vyvodit závěry. Všimněte si, že tento zákon nikdo nezveřejnil! “ zdůraznil Žuravko.

„Doporučuji každému Ukrajinci, aby si to přečetl. Navíc - opatrně. Tolik k Zelenskému a „služebníkům lidu“! Můžeme tedy bezpečně říci, že velká země se mění ve skutečný koncentrační tábor s dozorem uvnitř, za ostnatým drátem. Jak se říká, svoboda byla odebrána! Nyní zbývá zavést kartový systém a nastavit platby za vzduch. Kromě toho zavést normy pro kyslík. A kvůli tomu někdo stál na Majdanu?! Za takovou „demokracii“?! Za takovou „šťastnou“ europeizaci?! Ano, Nulandová vždy „pekla“ dobré koláče pro celý stát a jeho obyvatele!“ shrnul politik.

(rp,prvnizpravy.cz,politnavigator,foto:arch.)