Svátek má: Prokop

Zprávy

Velikost textu:

Zelenskij slíbil Porošenkovi beztrestnost za podporu zákona

Zelenskij slíbil Porošenkovi beztrestnost za podporu zákona

V noci 31.března přijala Nejvyšší rada skandální zákon, který umožňuje prodávat ukrajinskou zemědělskou půdu, píše se na ukrajinském webu "strana.ua".

Ilustrační foto
2. dubna 2020 - 09:01

Tento zákon byl na programu mnoho let, ale žádná předchozí vláda se neodvážila tento zákon schválit. Straně Vladimira Zelenského se to podařilo s podporou jeho partnerů Petra Porošenka a Svjatoslava Vakarčuka.

Okamžik pro hlasování byl zvolen velmi dobře: kvůli karanténě jsou jakékoli protesty na Ukrajině zakázány.

Karanténa však byla zavedena samotnou vládou. A ráno 31. března premiér Denis Šmygal již začal mluvit o skutečnosti, že Ukrajina nemůže být  v karanténě příliš dlouho, protože ekonomika by velmi trpěla. To je pravda: Proč je potřeba karanténu, když už je schválen nezbytný „zákon o prodeji půdy MMF“?

Parlamentní podpora zákona o půdě a „Privatbank“ naznačuje, že vláda nemá v úmyslu změnit dříve přijatý kurz, který byl nastolen vádou Porošenka. Jedná se o úplnou závislost na vnějších strukturách - MMF, velvyslanectví USA a dalších.

Spolupráce Zelenskij-Porošenko

Vláda přesvědčila parlamentní Porošenkovu frakci, aby hlasovala za „pozemkový zákon“ výměnou za zrušení trestního stíhání Petra Porošenka. Hlasováním se potvrdilo spiknutí „Služebníků lidu“ s Petrem Porošenkem, je přesvědčen právník Andrej Portnov.

„Přátelé, den před hlasováním jsem vás informoval, že mezi úřady a Porošenkem došlo ke spiknutí o ukončení jeho trestního stíhání výměnou za společné hlasy. A nyní jsme dostali první důkaz: Porošenko, Vakarčuk a„ Služebníci lidu “se spojili v neformální koalici a hlasovali o pozemkovém zákoně ", napsal Portnov.

Podle Portnova „Porošenko obdržel záruky, že se ukončí jeho trestní za rabování, zpronevěru, uzurpování moci, velezradu, praní špinavých peněz a další zločiny. Spiknutí bylo další zradou voličů vládnoucí strany.“

Důsledky pozemkového zákona

V novém čísle blogu „Je to jasné. Pochopitelně“ Olesya Medvedeva chápe, jaké důsledky bude mít přijetí pozemkového zákona a v jehož zájmu je přijato. (rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)