Zelenskij tvrdí: Ukrajinci útočí, ale realita je jiná: Rusové postupují

zprávy

Rusové postupovali u Volčanska a také se uchytili v oblasti závodu Agregator Plant ve městě samotném (podnik byl jedním z klíčových obranných bodů ukrajinských ozbrojených sil v severní části města), píše se na ukrajinském webu Strana.

Zelenskij tvrdí: Ukrajinci útočí, ale realita je jiná: Rusové postupují
Ilustrační foto
14. června 2024 - 03:20

Dokládá to mapa vojenské veřejnosti Deep State.

Oblast, která byla dříve označena jako „šedá zóna“ severovýchodně od Volčanska, je nyní pod kontrolou Ruska (na mapě stínovaná oblast).Také oblast Agregator Plant, o kterou se v poslední době vedou tvrdé boje, se přesunula z „šedé“ zóny do „červené“ zóny. Podnik se nachází severně od řeky Volča (území jižně od řeky pod kontrolou ukrajinských ozbrojených sil).


Na druhém křídle tohoto úseku fronty – na Lipcy – si Rusové přivedli zálohy a znovu se pokoušejí zaútočit. Hovořil o tom velitel praporu Achilles Jurij Fedorenko.

„Minulý týden provedla 92. specializovaná brigáda řadu operací, během kterých se nepříteli podařilo znovu vylodit a zajistit si bezpečné postavení jejich pozice,
“ řekl Fedorenko.

Připomeňme, že minulý týden vojenská veřejnost psala o protiútocích ukrajinských ozbrojených sil tímto směrem. Bylo hlášeno, že ukrajinské jednotky dosáhly vesnice Glubokoje a začaly bojovat na jejím okraji. Tato informace se ale nakonec nepotvrdila.

Nepotvrdily se ani informace od západních analytiků, že ukrajinské ozbrojené síly útočí na Volčanku. Jak vidíme, Rusové tam pokračují v ofenzivě a dělají pokroky.

A to je docela podstatný fakt. Dříve ozbrojené síly Ukrajiny převedly značné rezervy na ochranu charkovského směru. Zelenskij a další vládní představitelé nedávno více než jednou prohlásili, že ruská ofenzíva zde byla zastavena. Navíc se objevilo mnoho prognóz (včetně ruských vojenských telegramových kanálů), že zde ukrajinské ozbrojené síly připravují rozsáhlou protiofenzívu s cílem zahnat nepřítele za hranice.

Ale soudě podle posledních zpráv se události stále vyvíjejí opačným směrem - Rusové útočí.


A to opět vyvolává otázku rovnováhy sil a rezerv stran. V posledním týdnu se v západních a ukrajinských zdrojích objevilo mnoho předpovědí, že ruské armádě „dochází dech“ a již není schopna útočných akcí (jako příklad uvádí stejný Volčansk, stejně jako řadu měst v Doněcké oblasti).

Ale v tuto chvíli postupuje Ruská federace a stále má iniciativu na frontě.


A nejde jen o Volčansk.

Deep State také zaznamenává řadu ruských záloh v Pokrovském (v Doněcké oblasti) a dalších směrech.

Jmenovitě postupovali jižně od Novoaleksandrovky (severozápadně od Očeretina, směr - dálnice Pokrovsk-Konstantinovka).


Dále se vydali v Novopokrovské oblasti a směrem na Karlovku, přes kterou vede dálnice do Pokrovska. Další postup byl na jih, v Nevelskoje.

„Nepřítel neopouští pokusy proniknout do našich bojových uskupení v oblastech osad Kalinovo, Novoaleksandrovka, Evgenyevka, Novopokrovskoye a Novoselovka Pervaya, situace se zhoršila, boje pokračují,
“ komentoval situaci po svém generální štáb.

Ruské telegramové kanály oznamují obsazení Novoaleksandrovky a Novopokrovského. Ukrajina to oficiálně nepotvrdila.Ruská federace navíc postupovala v jižních čtvrtích Krasnogorovky směrem na Kuračovskij. Podle generálního štábu zůstává situace „napjatá“.

Na Vremevském výběžku dobyly ruské jednotky část severního předměstí Staromajorského. Rusové také tvrdí, že tuto vesnici zcela dobyli (Ukrajina to nepotvrdila).

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?