Svátek má: Barbora

Zprávy

Velikost textu:

Zelený ministr chce, aby se občané navzájem udávali

Zelený ministr chce, aby se občané navzájem udávali

Zelení v Bádensku-Württembersku očividně nemají o svých daňových poplatnících vysoké mínění: Ministr financí Danyal Bayaz (Zelení) zavádí nový daňový portál!

Danyal Bayaz, ministr financí Bádenska-Württemberska
2. září 2021 - 06:20

Lidé z Bádenska-Württemberska budou v budoucnu k očerňování známých, sousedů, kolegů atd. využívat „anonymní portál oznamovatelů pro finanční úřady“.

„Občané jej mohou použít k bezpečnému a anonymnímu hlášení porušení trestních a daňových zákonů,“ uvádí se v odůvodnění. S portálem by mohly být daňové podvody (např. pracující načerno) „v budoucnosti stíhány ještě lépe“.

Bayaz chce „zbořit zábrany“ svým daňovým portálem, a chce zajistit „daňovou spravedlnost“. Jeho ministerstvo doufá v další daňové vyšetřování.„Daňové podvody nejsou triviální přestupky,“ řekl ministr Zelených pro BILD. Doufá, že „ostatní spolkové státy budou následovat“.

Politici jsou pobouřeni. Viceprezident FDP Wolfgang Kubicki pro BILD řekl: „Tento portál ukazuje, co nás ohrožuje, když Zelení staví své morální myšlenky nad zákon a pořádek a vlévají je do činnosti státu - a CDU se nebrání.“

Místopředseda Bundestagu Carsten Linnemann: „Bylo by zničující, kdyby zelený ministr financí implementoval něco takového na celostátní úrovni.“

(rp,prvnizpravy.cz,bz.berlin,foto:arch.)