Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

Živé vysílání setkání mezi Lavrovem a Maasem bylo náhle přerušeno

Živé vysílání setkání mezi Lavrovem a Maasem bylo náhle přerušeno

<< VIDEO >> Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se v Moskvě setkal se svým německým protějškem Heiko Maasem, informoval Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Heiko Maas v Moskvě
12. srpna 2020 - 09:01

Během setkání německý ministr zahraničí odsoudil hrozby sankcí USA vůči Nord Stream 2. Když však začal hovořit o problémech v německo-ruských vztazích, vysílání schůzky na webových stránkách ruského ministerstva zahraničí bylo neočekávaně přerušeno.

„Víme, že musíme s Ruskem vyřešit mnoho konfliktů a krizí ve světě, takže je důležité, abychom měli dobré dvoustranné vztahy. A to znamená příležitost otevřeně diskutovat v takových jednáních o složitých tématech, která vyvstala v našich dvoustranných vztazích v posledních týdnech a měsících, tj.  o vraždě v Tiergarten a kybernetickém útoku na Bundestag,“ uvedl Heiko Maas, německý ministr zahraničí.
Projev německého ministra byl živě vysílán na webových stránkách ruského ministerstva zahraničních věcí. Ihned po dokončení následného překladu jeho věty bylo vysílání přerušeno a objevila se černá obrazovka a poté obrázek budovy ministerstva. V té době ještě neskončilo setkání mezi Maasem a Lavrovem. Proč bylo vysílání přerušeno, stále není známo.
V prosinci 2019 Německo vyhostilo dva zaměstnance ruského velvyslanectví ze země na protest proti nedostatečné spolupráci Moskvy při vyšetřování vraždy Gruzínce v parku Little Tiergarten v Berlíně. Státní zástupci spekulují, že Rusové nebo Čečenci možná byli za vraždou. Rusko důrazně popírá veškerá obvinění.

(rp,prvnizpravy.cz,focus,foto:arch.)