Svátek má: Bohumil

Zprávy

Velikost textu:

Zlá zpráva přebíjí dobrou aneb „radost z cizího neštěstí“ vítězí

Zlá zpráva přebíjí dobrou aneb „radost z cizího neštěstí“ vítězí

Přestože jsem doposud převážně informoval o negativních událostech a vyjádřil jsem svůj kritický názor na světové události, v budoucnu se budu snažit být pozitivnější v dobré náladě, píše von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Ilustrační foto
9. ledna 2021 - 06:20

Není to všechno špatné, co se stane, a nesmíme se kvůli hygienické diktatuře nechat zahnat do deprese. V každém případě média neustále kouzlí konec světa svou taktikou strašení, a to nejen kvůli COVIDu, ale také kvůli změně klimatu.

Úkolem médií nebylo dlouhodobě (nejpozději od 11. září) poskytovat vyvážené a správné informace, ale řídit názor populace požadovaným směrem, což zahrnuje taktiku strašení, pokud nebudeme následovat vládní příkazy, všichni zemřeme.

Dobré zprávy bohužel nejsou tak populární, jak vidím. Můj článek se špatnou zprávou „Jsou hlášeny první„ úmrtí na vakcíny “ z 31. prosince 2020 byl doposud přečten 221.000krát. Pro srovnání, článek s dobrou zprávou o bitcoinu ze dne 3. ledna 2021 pouze 30.000krát.Nerozumím tomu úplně, protože dobrou zprávou je, že pokud byste se více zajímali o své finance než o trestné činy vlád, koupili byste si ten den bitcoin za 34.000 dolarů a dnes ho můžete prodat za 41.000 dolarů prodat. Zisk 6.000 dolarů za 5 dní.

Zde je několik dalších dobrých zpráv, které byly falešnými sdělovacími prostředky bagatelizovány nebo zcela potlačeny. Britský premiér Boris Johnson dodržel svůj slib provést brexit do konce roku a vyjednal s EU smlouvu, která je pro Brity výhodná. Ale média ho předem představila jako nekompetentního idiota!

Z toho, co jsem dosud viděl, Johnson odvedl skvělou práci při vyjednávání s Bruselem. Gratulujeme. Johnson až do konce projevoval absolutní tvrdost slovy: „Pokud nezískáme výhodnou smlouvu, opustíme EU bez ní.“
Tato vyjednávací síla způsobila, že vedení EU v mnoha bodech ustoupilo a vyjednalo smlouvu, která je pro Brity přijatelná. EU si nemůže dovolit nechat Brity odejít bez dohody.

Pokud byste se nedohodli na smlouvě a Britové právě odešli, pak by to byla zpráva pro všechny ostatní státy , že můžete bez problémů opustit EU. Vyjednavači na straně EU se velmi obávali, že Britové ukáží ostatním členům EU, že můžete odejít a že i mimo EU existuje život, dokonce i úspěšný.

Boris Johnson to věděl, a tak hazardoval a získal tuto smlouvu. Ale jen proto, že chladně dal EU najevo, že Britové opustí EU i bez smlouvy. Tím ukázal, že člověk nesmí být prosebníkem Bruselu, ale spíše prosazovat své zájmy.

Co z toho měl Johnson?
  1. Dohoda o volném obchodu BEZ Evropského soudního dvora jako nejvyššího rozhodčího orgánu
  2. Žádné automatické přijímání zákonů EU
  3. Zákaz volného pohybu osob
To, co Britové dostali jako smlouvu, je mnohem lepší než to, co dostalo a podepsalo Švýcarsko. Zbabělci a zrádci v Bernu zbytečně nereprezentovali dostatečně zájmy země a na všechno řekli ano..


Tento brexit je proto skvělou zprávou pro Brity, pro Borise Johnsona, ale také pro Evropu. Protože toto neustále se opakující tvrzení, že v EU existuje pouze jeden život a jen pomalé umírání a smrt venku, bylo vyvráceno.   

Díky tomuto brexitu existuje nová rozmanitost, nové možnosti v Evropě a možná napodobitelé, kteří se chtějí dostat ven, protože jim pak bude lépe. Jak dlouho jižané chtějí být ekonomicky mučeni, nemají svrchovanost a zůstat ve vězení EU a Euro?

Boris Johnson bojoval za Brity: Suverenita nad zákonem, suverenita nad soudci, suverenita nad hranicemi, tj. migrace, současně přístup na trh a vztahy v úrovni očí. Britové jsou ve své zemi opět pány.

Neuslyšíte tuto dobrou zprávu od mainstreamu, naopak, budou hledat příklady, jak udělat Brexit špatným.

Skutečně dobrou zprávou však je, že vůle Britů opustit EU, kterou vyjádřili v referendu 23. června 2016 s 51,9 procenty, byla konečně realizována.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)Jste spokojeni s výsledky komunálních a senátních voleb?

Ano
transparent.gif transparent.gif
29%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%