Změna režimu v Gruzii, odmítla otevřít druhou frontu proti Rusku

zprávy

Západ chce potrestat premiéra Irakliho Garibašviliho za jeho pragmatické odmítnutí otevřít „druhou frontu“ v zástupné válce USA proti Rusku poté, co počátkem prosince veřejně odhalil spiknutí a zároveň slíbil, že nevyzbrojí ani Kyjev.

Změna režimu v Gruzii,  odmítla otevřít druhou frontu proti Rusku
Ilustrační foto
13. března 2023 - 02:20

Vykonstruovaný rozruch kolem zákona o zahraničních agentech v Gruzii inspirovaného USA není nic jiného než kouřová clona, která má zamaskovat skutečnou příčinu úterních nepokojů.

Vážný pokus o barevnou revoluci propukl v bývalé sovětské republice Gruzie v úterý večer, kdy se radikální prozápadní výtržníci pokusili zaútočit na parlament v reakci na schválení zákona, který požadoval, aby se všechny organizace s alespoň 20% zahraničním financováním zaregistrovaly na úřadech. Západní mainstreamová média (MSM) vedená USA před událostmi uměle vykonstruovala falešný příběh, když tvrdila, že zákon je založen na ekvivalentním systému Ruska, přestože byl výslovně inspirován USA.

Tento dobře míněný pokus ochránit nestálou a nepochybně nedokonalou gruzínskou demokracii před cizím vměšováním byl následně použit jako záminka k organizování násilné změny režimu proti premiérovi Iraklimu Garibašvilimu. Západ ho chce potrestat za jeho pragmatické odmítnutí otevřít „druhou frontu“ v zástupné válce USA proti Rusku poté, co počátkem prosince veřejně odhalil spiknutí a zároveň se zavázal, že nikdy nevyzbrojí ani Kyjev.

Prezidentka Salome Zurabišviliová, která byla na návštěvě OSN v New Yorku během úterní noci neúspěšné kampaně za změnu režimu proti Garibašvilimu, podpořila nepokoje na videu, na kterém šířila nepravdivé informace ze Západu, že návrh zákona podporuje Rusko. Čtenáři by měli vědět, že většinu své kariéry strávila jako francouzská diplomatka, protože se tam narodila a do roku 2004 sloužila jako velvyslankyně této země v Gruzii.

Gruzínské občanství tehdy získala až na základě dohody mezi oběma vládami, kterou po předloňské úspěšné barevné revoluci navrhl Michail Saakašvili, aby se mohla stát jeho ministryní zahraničí. Od té doby se Zurabišviliová všemi prostředky chovala jako jeden z hlavních „agentů vlivu“ zlaté miliardy v Gruzii. Přestože má dnes premiérka díky minulým reformám větší pravomoci, prezidentský úřad má stále určitý vliv na společnost.

Na tomto pozadí došlo v úterý večer k pokusu o násilné převzetí moci proti Garibašvilimu, ačkoli Rusko bylo na tento scénář již připraveno poté, co ministr zahraničí Sergej Lavrov začátkem února varoval, že se v bývalé sovětské republice skutečně něco děje. Populárnímu televiznímu moderátorovi tehdy řekl: „Skutečnost, že chtějí z Gruzie udělat další nepříjemnost, aby se situace vrátila k agresivnímu stavu Saakašviliho éry, je mimo pochyb."

Za zmínku také stojí, že nedávný pokus Západu o zahájení barevné revoluce v regionu přišel uprostřed pokračujících ruských tlaků kolem Artemovska/Bachmutu, což přimělo ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského varovat, že Rusko by mohlo ovládnout zbytek Donbasu, až obsadí  toto město. Ve stejný den a jen několik hodin před pokusem o útok na parlament v Tbilisi ruský ministr obrany Sergej Šojgu potvrdil, že vítězství v Bachmutu rozdrtí regionální obranu Kyjeva.


Abychom shrnuli strategickou dynamiku v předvečer neúspěšné změny gruzínského režimu, média již před parlamentním hlasováním o zákonu o zahraničních agentech v Gruzii inspirovaném Spojenými státy vytvořila falešný příběh, který tvrdil, že symbolizuje obrat země k Rusku. Tato informační kampaň se zaměřuje na premiéra Gruzie za to, že začátkem prosince odmítl otevřít „druhou frontu“ proti euroasijské supervelmoci, aby zmírnil tlak na ukrajinské americké představitele.

Prezidentka Gruzie, která pravděpodobně vždy sloužila jako jeden z hlavních „agentů vlivu Zlaté miliardy“, byla náhodou v New Yorku, když se to všechno stalo, a vyjádřila svou všestrannou podporu nepokojům za změnu režimu. Ministr obrany Šojgu i Zelenskij již dříve informovali všechny, že Rusko může zabrat zbytek Donbasu, pokud obsadí Artemovsk/Bachmut. Podmínky pro pokus o násilné svržení Zurabišviliho v úterý večer tedy byly na místě.

Bylo by předčasné tvrdit, že je ve funkci zajištěn, i když bezpečnostní služby úspěšně ubránily Parlament před výtržníky, protože pro pokrok v agendě změny režimu USA může ještě hodně udělat. Gruzie je hluboce rozdělená země, která byla v posledních dvou desetiletích pod masivním západním vlivem. Během této doby se Zlaté miliardě podařilo zmanipulovat významnou část populace, aby sloužila jejich geopolitickým tužbám.

Není nouze o „užitečné idioty“, kteří mohou být kvůli své liberálně-globalistické ideologii snadno svedeni k destabilizaci své země v rozporu s objektivními národními zájmy. To znamená, že Gruzie se pravděpodobně stane poslední frontou v nové studené válce, protože nedávná krize pravděpodobně nebude v dohledné době vyřešena. Situace je mimořádně vážná a výsledek nevyhlášené hybridní války USA proti Gruzii by mohl mít přímý dopad na vývoj na Donbasu.

(rp,prvnizpravy.cz,uncutnews,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano 41%
transparent.gif transparent.gif
Ne 59%
transparent.gif transparent.gif