Svátek má: Ctirad

Politika

Velikost textu:

„Zlí lidé“ chtějí přestěhovat nepřizpůsobivé do vesnice pro lůzu

„Zlí lidé“ chtějí přestěhovat nepřizpůsobivé do vesnice pro lůzu

Jedna ženská dala pilně dohromady v Respektu z 17.9.2018 článek o tom, že na Mostecku existují Mostečané Mostu, což jsou velmi zlí lidé, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Budou taky zakládat politické sdružení?
26. září 2018 - 07:20

Proč jsou zlí? Chtějí totiž nepřizpůsobivé z Mostu přestěhovat do vesnice pro lůzu na okraji Mostu. Shlédli se totiž v praxi Holanďanů aneb občanů Nizozemska. Autorka článku to považuje za útok proti lidstvu.Nejzajímavější je pasáž, kdy autorka článku odhaluje strašlivý komplot:

„František Ryba…ředitel Stavebního bytového družstva Krušnohor a místopředseda jeho představenstva je mozkem celého vzniku a současné kampaně sdružení Mostečané Mostu a osoby na kandidátní listině jsou až na výjimky buď zaměstnanci Krušnohoru, nebo správci domů spadajících pod Krušnohor, dodavatelé Krušnohoru či lidé z realitních kanceláří, kteří s Krušnohorem spolupracují. Nebo rodinní příslušníci zaměstnanců... V Mostě tak vznikla unikátní situace, kdy největší české bytové družstvo postavilo politickou stranu.“

Z textu by se měla linout vůně komplotu, vlastně přímo mafiánství. Ale prdlajs. Jde o dobře promyšlenou a zároveň zoufalou strategii.

Severočeský smutek

Již před několika lety jsem napsal, že v Ústeckém kraji vzniklo politického hnutí Severočeši.cz s pomocí lidí zainteresovaných na obhajobě družstevního bydlení proti šikaně hloupých zákonů, nekompetentních úředníků a teroristů z řad nepřizpůsobivých osob.

Hnutí Severočeši.cz  vzniklo proto, že politici podceňují bytovou politiku. Následkem toho  je situace v posledních 20 letech stále horší, dnes až neúnosná. Politici projevují větší zájem o bytové problémy většinou jenom před volbami.

Severočeši.cz chtěli obhajovat bytové družstevnictví v Ústeckém kraji a mířili také na své cestě proti politickým tupohlavcům v Praze. Měli podporu Rady bytových družstev severočeské oblasti, což není teroristická organizace.

Velmi aktivní při zakládání tohoto doslova obranného hnutí bytového družstevnictví na severu Čech byl František Ryba, ředitel Stavebního bytového družstva Krušnohor působícího v okrese Most.

Představitelé bytových družstev družstevníky upozorňovali: V krajských volbách podpořte Severočechy.cz, protože kopou za nás. Hnutí mělo úspěch, začalo se rozmáhat a proto se i rozpadlo. Protože jedna skupina se vykašlala na původní program ochrany bytového družstevnictví, tedy sídlišť na severu Čech, a chtěla rozjet vlastní lobistickou politiku.

Severočeši.cz se nakonec rozpadli (v roce 2016) na dvě skupiny. Hnutí, i když dále existuje, tím bylo těžce poškozeno.


Mostecká obrana

Proto Sdružení Mostečané Mostu založili družstevníci, aby podpořili zájmy lidí žijících v panelácích (resp. v družstevních bytech a v domech sdružení vlastníků) v mostecké okresu. Jedná se o boj se spekulanty a teroristy, kterým se říká nepřizpůsobiví lidé.

Proto se na předvolebním komunálním boji účastní zaměstnanci bytového družstva Krušnohor, správci domů spadajících pod Krušnohor a další lidé spolupracující s bytovým družstevnictvím.

Sdružení Mostečané Mostu je tedy sebeobrannou skupinou. Jsou to lidé, kteří se snaží pomocí komunálních voleb zlepšit možnosti v bytové politice.

Na toto téma jsem před rokem hovořil s Františkem Rybou, když připomínal podivné nešvary: „Spekulanti vědí, že jim jde svou hloupostí státní aparát na ruku. Proto skupují levné byty a nabízejí je sociálně slabším za přemrštěné nájemné. Chudí nájemci hradí náklady na bydlení prostřednictvím dávek. Vlastníci nájemné inkasují, ale byty často neudržují a hlavně, nehradí nutné náklady spojené se správou domu a náklady na služby. Spoléhají na to, že služby poskytované v rámci domu se odpojují až jako poslední – jedná se například o dodávky tepla a teplé vody propojené v celém domě, osvětlení domu, studenou vodu a podobně…“

Že má stát v bytové i sociální politice máslo na hlavě, o tom svědčí i případ, se kterým se mi tehdy Ryba svěřil: „…Nikdo neověřuje majetkovou situaci uživatelů bytů, kteří získávají příspěvek na bydlení a doplatek na bydlení. Jedna paní bydlí v Mostě v družstevní bytě. Kromě toho v mostecké ulici SNP vlastní ještě jeden byt a ve Fibichově ulici vlastní další byt. Dohromady zhruba 200 metrů čtverečních plochy. Paní požadovala od státu doplatek na bydlení, protože prý nemá na nájem. Chtěla, abychom jí napsali na družstvu, kolik měsíčně musí platit náklady na bydlení. Podle mne jde o podvod vůči státu, ale také jde o oficiálně posvěcený podvod. Žena žádá po úřadu práce příspěvek na bydlení, přitom vlastní v Mostě celkem 3 byty. Když jsme na to upozornili úřad práce, dostali jsme „sprchu“. Odpověděli, že majetkové poměry nezkoumají…“

Sdružení je důkazem, že lidem ze Stavebního bytového družstva Krušnohor není lhostejné, že prakticky všechny politické strany problémy spojené s bydlením nikoho nezajímají. Jenom o nich občas něco řeknou do televizní kamery, nic více.
 
(rp,fr,prvnizpravy.cz,foto:arch.)