[title]
KOMENTÁŘ

Jiří Paroubek: Slabiny státního rozpočtu pro rok 2024

Po celou svou profesionální kariéru dělám na nejrůznějších pracovních úrovních rozpočty. Dříve i dnes na úrovni podnikové, firemní. A v nedávné minulosti jsem spolupracoval také na vytváření a obhajobě státního rozpočtu, coby premiér země.

Před 8 dny
[title]
KOMENTÁŘ

František Kružík: Pigeon superstition

Motto: „Dožili jsme se doby, kdy moudří lidé jsou umlčováni, aby to, co říkají, neuráželo hlupáky.“Albert Einstein

Před 9 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Karel Petřík: Vláda se přece vydírat nedá!

Vláda chce jednat jen v pohodlí svých představ. Nedá se vydírat nějakou odborářskou sebrankou, které se nelíbí, nebo nechce pochopit vládou vybraná řešení a šíření společensko – ekonomické záchrany. Podařilo se jí tak jedinečné spojení 80% společnosti proti sobě.

Před 10 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Zbyněk Fiala: Odbory se bouří, konečně!

Prahou hřměly trumpetky, píšťalky a řehtačky, aby síla kraválu ohlásila sílu rozhořčení odborů nad vývojem České republiky. Napadl mě vtípek: „Ale budete mít stíhačky…“, od kterého jsem nakonec upustil. Běžecky jsem už dávno za zenitem.

Před 10 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Petr Žantovský: Woody Allen: Stručný, leč šikovný návod k občanské neposlušnosti

Woody Allen, vlastním jménem Allen Stewart Konigsberg, (* 30. listopadu 1935) je americký filmový režisér, scenárista, spisovatel, dramatik, amatérský klarinetista, herec a komik, čtyřnásobný držitel Oscara, který v uměleckém světě působí více než 50 let.

Před 11 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Zbyněk Fiala: Podvody s korespondenční volbou

Dá se s tím nadělat spousta hlasů, zjistil soud ve státě Iowa. Ale nesmí se na to přijít, protože za každý teď může přijít sazba až pět let natvrdo.

Před 12 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Jiří Paroubek: Přihořívá, přihořívá, hoří…

I tak lze charakterizovat situaci ve společnosti. Vláda udělala vše pro to, aby poštvala proti sobě velmi vlivné a dobře organizované skupiny zaměstnanců. Lékaře, učitele, dopraváky a dělníky v kovoprůmyslu.

Před 13 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Dušan Mišík: Kdo dělá zmatek v právním vědomí?

Právní vědomí je důležitou součástí práva ve společnosti a právního státu. Jak moc nebezpečné je rozvracet právní vědomí ve společnosti? Do jaké míry k tomu dochází?

Před 14 dny

Anketa

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano 67%
transparent.gif transparent.gif
Ne 16%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif