[title]
KOMENTÁŘ

Jiří Paroubek: Pokles? Kdepak! Růst … potíží

Na zemědělství se hodí stařičký vtip, že potíže růstu vystřídal růst potíží. Ty staré jsou stále naléhavější, a do toho dorazily ještě nové.

Před 2 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Jan Campbell: Střípky z Iránu, Ukrajiny a ICC

To, co se událo během posledního týdne (pokus o převrat v Turecku, pokus o vraždu na Slovensku, vyhrožování v Srbsku, smrt prezidenta, ministra zahraničí, regionálního hejtmana v Iránu,....

Před 3 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Zdeněk Lanz: Rozvrat školství jako důsledek všeobecného úpadku společnosti

Název článku Spolupráce se školami je zásadní, ne vždy ale funguje, který vyšel 2. května 2024 na serveru metro.cz ještě sám o sobě nedává tušit, v jak žalostném stavu naše školství doopravdy je.

Před 3 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Jiří Weigl: Přituhuje

Na Západě platilo a dosud platí přesvědčení, že se ho válčení na Ukrajině ve skutečnosti příliš netýká a že oslabuje a vyčerpává především Rusko.

Před 3 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Ladislav Petráš: Podobnost čistě náhodná, aneb atentát na prezidenta?

Původně jsem chtěl dát titulek tohoto článku poměrně kratší, pouze tu poslední část. Důvod té změny je jednoduchý. Mohl bych být stíhán za šíření poplašné zprávy.

Před 4 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Karel Petřík: Neprobouzejme v dětských duších děsy a v našich běsy

Ing. Alexandra Udženia konstatuje, že dětí s bolavou duší u nás přibývá. Proč? Většina z nich má víc, než na co si vzpomene. V čem je tedy problém a co zraňuje dětskou duši?

Před 4 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Ján Čarnogurský: Nechceme politické atentáty

Na předsedu vlády Roberta Fica politický blázen spáchal atentát. Střílel Juraj Cintula a chtěl předsedu vlády zabít. Naštěstí se mu to nepodařilo, ale život Roberta Fica byl v ohrožení. Život čtyřnásobného předsedy vlády.

Před 4 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Zbyněk Fiala: O čem jednali Si s Putinem

Prohloubení strategické spolupráce s Ruskem nemá být podle Číny závislé na osobách ve vrcholných funkcích v Moskvě. Nezávisí ani na dodávkách ruského zemního plynu, protože ten může být vytlačen sluneční energií, soudí americký expert Joe Webster.

Před 5 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Jan Campbell: Ficova lekce

Rozhodl jsem se na dotazy čtenářů, přátel a známých týkající se atentátu na slovenského premiéra Fico odpovědět veřejně a krátce.

Před 6 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Petr Sak: Politické elity a člověk

Občas slyšíme od politiků vyjádření o obyčejných či normálních lidech, na rozdíl od nich.

Před 6 dny
[title]
GLOSA

Ladislav Jakl: Kdo suspenduje novináře?

Michal Šimečka, předseda extremistické strany Progresívne Slovensko, vyrukoval s heslem „Urobíme všetko, aby Fico nevládol.“ Slova mají svůj význam a všechno znamená VŠECHNO.

Před 7 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Dušan Mišík: Válka je formou politiky

V předešlém v článku „Podstata války“ jsem poukázal na propojení války s mocí a politikou, i propojení politiky s ekonomickými zájmy konkrétních sociálních skupin. Dnes se podíváme na válku z pohledu formy a obsahu.

Před 7 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Jan Campbell: Putin, Si a Ráj

Putin po znovuzvolení

Před 8 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Eduard Chmelár: Ve sporu o tom , kam jsme se dostali, není nevinných, všichni jsme terče

Stupňující se a neustále živená nenávist ve společnosti si vybrala tu nejhorší daň. Jistě chápete, že dnes jsem neměl čas ani chuť psát statusy.

Před 8 dny

Anketa

Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?