Svátek má: Beáta

Zprávy

Velikost textu:

Brazilský prezident: Jezte méně a na záchod choďte obden!

Brazilský prezident: Jezte méně a na záchod choďte obden!

To nevymyslila švédská aktivistka Greta Thunbergová, ale touto odpovědí na otázku novináře jak chránit životní prostředí, ji možná trumfne brazilský prezident Jair Bolsonaro.

Jair Bolsonaro, brazilský prezident
12. srpna 2019 - 09:01

„Na záchod každý druhý den, je řešení navrhované brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem na ochranu životního prostředí.

„Potřebuješ jen sníst trochu méně, pokud mluvíš o záchraně životního prostředí, prostě musíš na záchod každý druhý den, bude to pro každého lepší,“ řekl ironicky brazilský prezident před prezidentským palácem novináři na jeho otázku jak chce prezident přispět k ochraně životního prostředí.

„Když vidíme, že světová populace roste o více než 70 milionů ročně, potřebujeme politiku plánování rodiny," pokračoval prezident.

„Nenuťte mě říkat, že obhajuji antikoncepci," dodal s odkazem na jeden z předních deníků v Brazílii, který je často velmi kritický vůči vládní politice.

„Můžeme pozorovat, že vzdělaní lidé mají méně dětí, jsem výjimka z pravidla, mám jich pět," uzavřel Bolsonaro.


Bolsonaro vyvolal v posledních týdnech prudký spor zpochybněním oficiálních údajů o odlesňování v Amazonii, které v červenci ve srovnání se stejným měsícem minulého roku vzrostl na  278%. V pondělí označil za „špatné Brazilce“ ty, kteří se „odvažují zveřejňovat nepravdivé údaje o naší Amazonii“.

(rp,prvnizpravy.cz,lexpress,foto:arch.)