Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

„Rusko se zhroutí“: Ukrajinský nacionalista vyzval k válce s Ruskem!

„Rusko se zhroutí“: Ukrajinský nacionalista vyzval k válce s Ruskem!

Vůdce extremistického hnutí „Organizace ukrajinských nacionalistů" Nikolaj Kochanivskij uvedl, že Ukrajina by měla reálně zahájit válku s Ruskem.

Nikolaj Kochanivskij, příšlušník OUN
23. ledna 2019 - 04:20

Podle zprávy ukrajinského „Obozrevatel“ dodal, že válka mezi Ruskem a Ukrajinou již trvala tři sta let a nakonec se Rusko jistě zhroutí.

„Máme dělostřelectvo, zkušené vojáky, kteří chtějí bojovat, kteří jsou z dnešní armády vytlačeni. Stále máme leteckou flotilu, tanky, zbraně. Nyní můžeme bojovat s Ruskem. Pokud Rusko přejde do útoku a dříve či později přejde, a jestli budeme mlčet, vycítí, že když budeme jako politicky nejslabší, udeří. Je to otázka času, protože nejdříve musíme být první," zdůraznil Kochanivskij.


Dále dodal, že válka mezi Ruskem a Ukrajinou trvala tři sta let a nakonec se Rusko zcela jistě zhroutí.

„Ukrajina může zastavit Rusko a Rusko se jistě zhroutí, pokud bude vojensky poraženo ve válce s námi. A to je možné, pokud skutečně přijmeme válku, a ne nějaký formát v Minsku nebo pro jiné vyjednávání, které nám vnucují. Musíme s nimi bojovat," ukončil Kochanivskij.

Člen paramilitární organizace není první, kterému by se líbila na Ukrajině válka s Ruskem. Například koncem prosince k vyhlášení války Rusku vyzval prezidenta Petro Porošenka poslanec Vitalij Kuprij.

(kou, prvnizpravy.cz, obozrevatel.com, foto: facebook)