Svátek má: Otýlie

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová: My ne, to Evropa zablokovala cesty k dialogu!

Zacharová: My ne, to Evropa zablokovala cesty k dialogu!

Rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg uvedl, že Evropská unie (EU) chce navázat dialog s Ruskem, ale Moskva zatím neprojevila žádný vzájemný zájem.

Mária Zacharová, tisková mluvčí ruského misterstva zahraničí
23. května 2021 - 04:20

Ve svém projevu na rozhlasové stanici O-1 si šéf rakouské diplomacie stěžoval, že ruské vztahy s Evropskou unií jsou v současné době „napjaté a zatížené“.

„Jak se říká, tango se tancuje společně." Evropská unie chce dialog. Chceme kanály pro dialog, ale to vyžaduje reakci, že to chce i druhá strana, “řekl ministr.

Podle rakouského ministra v poslední době Evropská unie přijímá signály z Moskvy, které naznačují, že Ruská federace nemá náladu na dialog.

Po tomto prohlášení  následovala reakce Moskvy. Odpovídající komentář zveřejnila na svém Facebooku oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova .Výroky rakouského ministra označila za nepravdivá a zdůraznila, že možnosti plodné spolupráce s Moskvou zablokovala sama Evropská unie.

„To není pravda. Rusko a EU se účastnily mnoha politických, humanitárních a hospodářských projektů. Byly však blokovány poté, co Brusel přijal protiruské sankce a nahradil dialog agresivní rétorikou, nepodloženými obviněními a dezinformačními kampaněmi, “napsala Zacharová.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?