Svátek má: Libuše|Amálie

Komentáře

Ne homosexuálním adopcím

Dlouhodobě se zabýváme problematikou ochrany rodinných vazeb, především v situaci rozpadu rodiny. Homosexuální adopce však mají s tímto tématem společného víc, než se na první pohled zdá.


Homosexuální aktivisté salámovou metodou prosazují zatím (!) jen adopci dětí jejich homosexuálního partnera či partnerky. Veřejnost je přesvědčována idylickými obrazy šťastné „rodiny“ se dvěma mámami či dvěma táty.

Ty obrazy jsou samozřejmě falešné. Už proto, že příroda tak nějak zařídila, že každý vyšší živočich má jen jednu mámu a jednoho tátu a z každého z nich polovinu genetické výbavy. Druhý z homosexuálního páru je tak vůči dítěti vždy cizím člověkem, svázaným s ním nanejvýš nějakou sociální vazbou.

Je ovšem snahou, aby se zapomnělo, že svou skutečnou mámu nebo skutečného tátu dítě někde má. Jedna lesbická matka dokonce v rozhlasu prohlásila: „Není tam žádný biologický otec, byl tam jenom biologický materiál.“

Ničení přirozených rodinných vazeb a jejich nahrazování umělými je znakem sociálního inženýrství. Místo toho, abychom prosazovali povinnost uvádět do rodného listu dítěte vždy oba rodiče, aktivisté naopak chtějí jednoho z nich rovnou nahradit homosexuálním partnerem. A dítě tak už od narození o vlastního rodiče připravit.

Z uvedených důvodů jsme zásadně proti povolení homosexuálních adopcí a žádáme politiky, aby své úsilí věnovali větší ochraně přirozených rodinných vazeb, které jsou různými způsoby ohrožovány.

Aleš Hodina