Jan Campbell: Prší, prší, len sa leje (1)

KOMENTÁŘ

Ano, venku-Prší, prší, len sa leje, a já, chodím bez naděje, nik mi chleba neukrojí, ani vínka nenaleje. Mal som milú, už ma nechce, nech ju za to Pán Bôh ztresce.

15. září 2024 - 06:00

Nie však velmi, len tak málo, aby sa jej nič nestalo. Vietor fúká, lístie padá a do duše mi smútok sadá. Nič ma v svete nepoteší, už ma milá nema ráda. Jedného dňa vrátíš sa mi a budeme spolu sami v našej malej zahrádôčke na lavičke pod lipkami. Nespýtám sa, kde si bola, nepoviem ti zlého slova. Veď, ty si moja veľká láska, ty si moja sedmikráska.

Je zcela jedno, kterou verzi této lidové písničky posloucháte, Gottovu, Holého či Špinarové, nebo jiné, včetně hudební klasiky. Všechny představují pohlazení duše a srdce moudrostí života, krásou melodie a srozumitelností textu. 

Nic z uvedeného neplatí pro zprávy politicky korektních médií, písničky zfetovaných hvězd, prázdné řeči a vysvětlování západních politiků o neúčasti členských států NATO ve vojenských akcích Ukrajiny. Těmi se Západ snaží přesvědčit občany, že Rusko jenom blafuje, bude poraženo a poté bude konat podle not Západu, protože bude mír a nebude schopno vést válku. Přitom s pravděpodobností hraničící s jistotou je skutečností, že Západ již před časem povolil Kyjevu bombardovat cíle hluboko v Rusku a Kyjev patřičně informoval. Proto poslední reakce prezidenta Putina byla uslyšena ve Washingtonu, Londýně, Bruselu a Berlíně. A přesto, podle zprávy MO Ruské federace za poslední den systémy protivzdušné obrany sestřelily tři americké rakety ATACMS, tři letecké pumy Hammer a bylo zničeno 53 dronů ozbrojených sil Ukrajiny.

Spojené státy a Británie neplánují povolit útoky na Rusko svými zbraněmi

Nehledě na předem uvedené rádoby důležitý britský premiér Keir Starmer sdělil světu s pomocí kanálu ITV, že Spojené státy a Británie neplánují povolit útoky na Rusko svými zbraněmi. Lež, i albionská, má ale krátké nohy. Předtím Guardian tvrdil, že rozhodnutí umožnit Kyjevu zasáhnout cíle hluboko na ruském území raketami Storm Shadow již bylo učiněno, ale v nadcházejících dnech nebude oficiálně oznámeno. Pro takový postup existuje řada důvodů.

Jedním z nich představuje únik tajných dokumentů ministerstva zahraničí Jejího Veličenstva, který umožní ruské tajné službě veřejně označit šest britských diplomatů jako spolupracovníky britské rozvědky a špionské sítě v Rusku a ukončit jejich akreditaci. Další představuje nález tajné zprávy a mapy výcvikové základny ve vojenské trofeji z Ukrajiny. Na území vojenské základny Fort Irvine v americkém státě Kalifornie začali cvičit bitvy s ruskou armádou. V minulosti zde byly nacvičeny a simulovány bitvy v Afghánistánu a Iráku, nyní se simulují bitvy na území Ukrajiny.

Připomínám, že roli nepřítele hraje 11. pluk obrněné kavalerie, který byl vycvičen na technice podobné BTR-87 a obrněným vozidlům Tiger, a že při všech cvičeních se nepřítel nachází v umělé osadě Újen. Národní výcvikové středisko ve Fort Irvine již dlouho rekrutuje herce se znalostí ruského jazyka. Mezi požadavky na uchazeče patří vynikající ústní a písemné dovednosti, stejně jako schopnost reprodukovat kulturní charakteristiky. Estrádní a divadelní ruští zrádci-migranti tak mají možnost uchytit se v USA poté, co zapomněli, jak dobře je doma pálilo dobré bydlo.  Nabízí se důležitá otázka: Nastane někdy doba, kdy přestaneme podceňovat prezidenta Vladimira Putina?  Nenadešel již nejvyšší čas se vzpamatovat?

Ve skutečnosti se totiž nejedná o možnosti, že Kyjev použije západní rakety dlouhého doletu, americké nebo evropské výroby, ale že Západ se rozhoduje, zda se zapojí do ukrajinského konfliktu bez možnosti výmluvy. Použití raket Kyjevem totiž zapadá do takticko-operativních rozhodnutí Kyjevského režimu, přičemž dodávka spadá do strategického rozhodnutí Západu. Jeho cílem je již třetí rok vyhlašovaná strategická porážka Ruska. Není proto divu, že v reakci prezidenta Putina zaznělo, že přímá účast států NATO v nepřátelských akcích mění jejich podstatu, Rusko bude nuceno rozhodovat na základě takto vytvořených hrozeb.

Podle amerického ministra zahraničí Blinkena budou taková rozhodnutí přijímána na Západě, pokud si budou jisti, že to pomůže Ukrajině přiblížit se cílům, o které usiluje. Rád bych věděl, jak pánové budou vědět a budou si jisti, že jejich rozhodnutí pomůže Ukrajině, nejenom přiblížit se cílům, o které usiluje. 

V každém případě máme naději, že do prvních mrazů na Ukrajině bez světla a vody po většinu hodin denně ve velkých městech, do voleb v USA 5. listopadu 2024 a týdne nového roku 2025 v Rusku (od 1. do 7. ledna včetně) Rusko nezačne s aktivním trestáním Západu. Dojde-li totiž k němu, nebude to jenom Polsko, Rumunsku a Bulharsko, co jako první budou trpět, ale s pravděpodobností hraničící s jistotou i Německo a Spojené státy americké, nedojde-li k okamžitému ochlazení politických hlav po prvním trestu slouhů-vazalů. Bylo by to poprvé v moderní historii USA, co by byly trestáni zvenku na svém vlastním území.

Než dojde ke zmíněnému trestání změní se verbální signály Ruska o nebezpečí eskalace, protože dosavadní signály nemají účinek. Proto vznikla potřeba změnit povahu signálů. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov na okraj sedmého mediálního summitu BRICS řekl: Ruská federace potřebuje změnit signály na Západ kvůli jejich neúčinnosti.


USA a Tchaj-wan

Tým SEAL 6 plánoval a cvičil na tchajwanský konflikt více než rok v Dam Neck, jeho velitelství ve Virginia Beach asi 250 km jihovýchodně od Washingtonu, uvedl ve čtvrtek FT s odkazem na anonymní zdroje. Pro vědoucí není tajemstvím, že USA v posledních letech vyslaly na Tchaj-wan speciální jednotky, aby vycvičily ostrovní armádu proti potenciálnímu útoku z pevniny. Není možné obdržet žádné oficiální podrobnosti o aktivitě SEAL, protože vše je vysoce utajené.

Zatím jediné náznaky plánů USA na konflikt kolem Tchaj-wanu přišly v červnovém rozhovoru od admirála Samuela Papara, šéfa indicko-pacifického velení, listu Washington Post: Chci proměnit Tchajwanský průliv v bezpilotní peklo pomocí řady utajovaných schopností, abych jim mohl na měsíc zcela ztrpčovat život, čímž získám čas na zbytek všeho. Co to znamená, ale neřekl. 

Ačkoli USA oficiálně přijaly politiku jedné Číny, dodaly Tchaj-peji zbraně, munici a vybavení k odstrašení Pekingu. Na druhé straně, Tchaj-wan je samotným jádrem klíčových zájmů Číny a první červenou linií, která nesmí být překročena ve vztahu mezi Čínou a USA, uvedlo čínské velvyslanectví ve Washingtonu a vyzvalo USA, aby přestaly vytvářet faktory, které by mohly zvýšit napětí v Tchajwanském průlivu.

Připomínám, že oficiální tchajwanskou politikou Pekingu je mírová reintegrace, a že Čína nevyloučila použití síly v případě vyhlášení nezávislosti ostrova. Současně platí pro Evropu, že Čína představuje nezpochybnitelnou prioritu před EU se všemi negativními následky pro EU. 

Jan Campbell


Anketa

Měl by podle vás Miroslav Kalousek založit novou politickou stranu?