Svátek má: Viola

Zprávy

Velikost textu:

Steve Bannon: Po volbách do EU se Brusel stane Stalingradem

Steve Bannon: Po volbách do EU se Brusel stane Stalingradem

Krátce před volbami do EU Steve Bannon, Trumpův ex-poradce navštíví opoziční strany členských států.

Steve Bannon
17. května 2019 - 07:20

Dnes v Berlíně, do Norska, Francie, Itálie a Španělska v následujících dnech. Bannonovým cílem je sjednocení a propojení populistického odporu. V Německu bude mít rozhovor s představiteli AfD, a to zejména proto, že zde kromě voleb do EU budou ještě zemské volby v Braniborsku, Sasku a Durynsku.

„Asi jedna třetina poslanců Evropského parlamentu bude z nacionalistického tábora, možná více. Dynamika je na naší straně. A co je důležitější, existuje příležitost vytvořit v Evropském parlamentu „super skupinu“. A nezapomeňte na Nigel Farage a stranu Brexit,“ říká Bannon.

To je nyní 34 procent, ale Bannon si dokonce myslí, že 40 procent je možných.

Ačkoli opoziční strany pravděpodobně nezískají většinu, Bannon si je jistý: „Po volbách bude každý den pro Brusel Stalingrad. Nacionalisté budou spolupracovat. Sítě umožní to, čemu říkám "příkaz podle negace": nemůžete prosadit svou vůli, protože nemáte většinu, ale můžete věci blokovat. "

Zatímco francouzský prezident Macron chtěl Spojené státy Evropy, odpor vůči Vestfálskému systému pokračuje: „V něm jednotlivé národní státy zastupují zájmy svých občanů. Tvoří odbor, který může být více komerční, ale méně politické integrace, zejména v zahraniční a imigrační politice. A ne armáda EU. “Jednalo se o reformu EU, nikoli o její nutnost.


Bannon vyjádřil zájem o podporu AfD v nadcházejících státních volbách: „Víte, obdivuji doktora Gaulanda a profesora Meuthena. Považuji to za fantastické, čeho dosáhli s touto stranou. Setkal jsem se také s Tino Chrupallou ze Saska. Dohodli jsme se, že se vrátím po evropských volbách a strávím s ním čas v Sasku, pravděpodobně v červnu. Možná se mohu ke kampani připojit ještě před volbami na podzim,“ informuje Bannon.

(prvnizpravy.cz,compact,foto:arch.)