Do Prahy dorazí asi tisíc zemědělských strojů

politika

Zemědělský svaz, Agrární komora a další zemědělské organizace vyhlásily další protest. Má se odehrát v Praze příští středu, tedy 22. května. A do metropole prý dorazí daleko větší množství zeměělské techniky než minule.

Do Prahy dorazí asi tisíc zemědělských strojů
Demonstrace zemědělců
15. května 2024 - 07:03

„Naším cílem je dotknout se ministerstva zemědělství a zároveň i Úřadu vlády,“ říká v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu předseda Zemědělského svazu a viceprezident Agrární komory Martin Pýcha.

Pýcha před několika dny ve vysílání Českého rozhlasu Plus prohlásil, že v porovnání se zahraničními zemědělskými protesty jsou ty české mírné a že jim je ze strany zemědělců vyčítáno, že se snaží neustále jednat, přestože výsledky jsou velmi sporadické.

Teď to prý ale bude jině. Jak ve Dvaceti minutách Radiožurnálu řekl Pýcha, nyní chtějí přitvrdit v tom, že přijede větší množství zemědělské techniky. 

„Aspoň doufám. Vstupují nám do toho zemědělské práce, což velmi omezuje možnosti zemědělců techniku vyslat. Na druhou stranu je atmosféra v sektoru směrem k vládě velmi negativní. Naši situaci přehlíží, zlehčuje, bagatelizuje, což samozřejmě vyvolává velké emoce. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Určitě to bude větší v tom, že budeme mít oproti minulosti trasu okolo ministerstva zemědělství," řekl Pýcha v Radiožurnálu.



Pýcha dále uvedl, že trasa bude částečně i po magistrále, takže se dá předpokládat, že to bude mít dopad i na dopravu.

Moderáor se také zajímal o to, zda-li budou účastníci protestů magistrálu v Praze blokovat.

„Nechceme jji blokovat. Uvidíme, jak se dohodneme s policií, jednat budeme v úterý. Nicméně naším cílem je dotknout se i ministerstva zemědělství a zároveň i Úřadu vlády. Trasa bude větší, protože předpokládáme, že bude větší množství zemědělské techniky," odpověděl Pýcha.

Psali jsme:

Ohledně počtu zemědělské techniky, která by měla do PRahy dorazit, zatím nechce odhadovat přesně, ale prý by se mohl počet pohybovat na úrovni tisíce kusů zemědělské techniky, traktorů a zemědělských strojů, což je podle něj řádově o 30 až 40 procent víc než před dvěma měsíci.

(jk, prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Souhlasíte s tím, že na světovém šampionátu v hokeji letos nestartují Rusové?

Ano 14%
transparent.gif transparent.gif
Ne 72%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 14%
transparent.gif transparent.gif