Dvojí metr na Xavera. Vašáryová může, jeho teď zakleknou

politika

Výroky člena Rady České televize Lubomíra Xavera Veselého na adresu Magdy Vášáryové projedná sněmovní mediální výbor. Zvláštní je, že stejný humbuk nespustili vládní politici, když Vašáryová arogantním a vulgárním způsobem urazila miliony lidí.

Dvojí metr na Xavera. Vašáryová může, jeho teď zakleknou
Luboš Xaver Veselý
22. května 2024 - 06:30

Luboš Xaver Veselý ve svém pořadu na internetové teleizi XTV použil v souvislosti s Vášáryovou vulgární výraz a označil ji za „žvanivou paničku“ a spodinu.

A jak vlastně Xaver Veselý ke svým slovům na adresu Vášáryové dospěl? Během svého vysílání se po neúspěšném atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica v Handlové vrátil k tomu, jak Vášáryová loni koncem roku velmi arogantním a vulgárním způsobem komentovala výsledek slovenských parlamentních voleb.

„Budeme se muset podívat, kolik procent voličů je vlastně fašistů, neofašistů, neonacistů,“ komentovala totiž Vášáryová vítězství Ficovy strany SMER. „To, že pan Robert Fico a jeho okolí, což jsou takoví už vyčichlí lidé, lidé, kteří tam jsou už dlouho, třicet let, už víme, že od nich nemůžeme nic čekat, nic, co by bylo pozitivní pro moderní Slovensko. Uvidíme, nakolik se tito lidé ztotožnili s hledáním voličů mezi těmi nesystémovými nebo dokonce vyslovenou spodinou,“ pronesla tehdy Vášáryová v rozhovoru pro server Novinky.Šéf poslanců TOP 09 Jan Jakob v neděli na síti X uvedl, že vulgární slova nelze přejít mlčením.

„Zasadím se, abychom na nejbližším jednání výboru pro mediální záležitosti bezprecedentní a nehorázné vyjádření řešili,“ uvedl. Michálek dnes řekl, že výrok znevažuje výkon funkce člena Rady ČT. „Tím vystoupením se bude zabývat mediální výbor a předpokládám že i Sněmovna,“ dodal. Podle šéfa poslanců STAN Josefa Cogana nemá autor podobných výroků ve veřejné funkci co pohledávat, první se ale věcí musí zabývat výbor.

Dvojí metr jak vyšitý

Na celé věci je zváštní především přístup našich vládních politiků. Např. ODS již několik let zcela "kryla záda" odsouzenému řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému, který urážel kde koho a dokonce vyzýval k násilí, vraždění či válce. To ale bylo pro ODS a vládu v pořádku a ještě mu tleskali, neboť se pouštěl do jejich politických oponentů.

Nyní se ale nikdo nezabývá tím, jak vulární a urážlivá slova pronesla Magda Vašáryová. Od té doby uplynulo mnoho měsíců a nikdo z vládních politiků se proti tomu neohradil. A nyní, když Xaver Veselý pár větami aplikoval princip "na hrubý pytel hrubou záplatu", hned je "oheň na střeše".

Psali jsme:

Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura při dotazu na Veselého vyjádření naopak kritizoval Vášáryovou, že použila slovo spodina jako první v souvislosti s voliči na Slovensku.

„Výrok paní Vášáryové odsuzujeme, takovéto rozdělování společnosti a urážení voličů na Slovensku je pro nás absolutně nepřijatelné,“ prohlásil Okamura.

(jar, prvnizpravy.cz, repro: xtv)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?