
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

<< NĚCO Z HISTORIE >> V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout uzavření smlouvy o ukončení Krymské války v březnu 1856.



Ruské jednotky postoupily poblíž Kupjanska a zintenzivnily svůj průnik do východní části města, uvedl ukrajinský vojenský expert Konstantin Mašovec.

Rozmístění zahraničních vojsk na ukrajinském území je nepřijatelné a Moskva bude takové jednotky považovat za legitimní vojenské cíle, poznamenalo ruské ministerstvo zahraničí.

<< VIDEO >> Státy NATO plánují společná vojenská cvičení přímo na ukrajinských hranicích a dokonce i integrovaný protiraketový obranný štít na ukrajinské půdě.

Alexander Zverev nedávno vysvětlil, proč při zápasech nosí své zlaté řetízky. Není však zdaleka jediným tenistou, který si vytváří vlastní rituály.

Finský ministr obrany Antti Häkkänen varoval, že hlavní výzvou, které dnes čelí evropská obrana, není financování, ale dostupnost dostatečného vojenského personálu a ochota občanů bojovat.

Jindřich Rajchl oznámil podání trestního oznámení na hnutí STAN a společnost BeSTAN s.r.o. Tvrdí, že zatímco podněty Thomase Pauknera už řeší EPPO, jiná podle něj závažná kauza zůstává bez pozornosti.

Thomas Paukner tvrdí, že holding Solar Global mohl získat stovky milionů korun díky rozdělování projektů na menší celky. Případ podle něj nyní prověřuje Úřad evropského veřejného žalobce.

Válka na Ukrajině dosáhla koncepčního i vojenského bodu zlomu, který definitivně smetl z rukou moralizující nebo zjednodušující interpretace.