Brno: Koupaliště Riviéra a Zábrdovice zahajují provoz

regiony

Brňané se již mohou těšit na venkovní koupání, městská společnost STAREZ – SPORT, a. s. otevře současně koupaliště na Riviéře a v Zábrdovicích, a to v sobotu 25.května.

Brno: Koupaliště Riviéra a Zábrdovice zahajují provoz
Ilustrační foto
21. května 2024 - 11:00

I letos budou pro návštěvníky připraveny bohaté doplňkové aktivity. Tradičně budou mít brněnské základní a střední školy po celý červen vstup do těchto areálů zdarma.

Nadšenci do vodní zábavy v Brně se dočkají, poslední květnový víkend bude patřit otevření dvou venkovních koupališť Riviéra a Zábrdovice. Oba areály lze navštívit od deváté hodiny ráno do osmé hodiny večerní. Od začátku srpna do konce sezóny bude koupaliště Riviéra otevřeno do 19:30. Provoz obou areálů bude ukončen v neděli 1. září.

Vedle samotného plavání a relaxu ve vodě se návštěvníci budou moci zabavit i dalšími aktivitami. Oba areály totiž nabízejí bohaté sportovní vyžití. Na koupališti v Zábrdovicích budou k dispozici hřiště na pétanque, plážový volejbal a pingpongové stoly. Na Riviéře si návštěvníci budou moci vyzkoušet plážové sporty a jako každý rok se budou moci zapojit do nejrůznějších animačních programů. Letos bude pro návštěvníky připraven aquaerobik, jóga, taneční workshop nebo trénink basketbalu, házené a plážového volejbalu. Každý týden prázdnin tak bude na Koupališti Riviéra jiný.

Školáci v červnu zdarma, polepší si studenti

Školáci si i letos budou moci výuku posledních dnů školního roku ozvláštnit. V dopoledních hodinách mohou po celý červen zdarma navštívit obě koupaliště a využít i veškerá sportoviště uvnitř areálů včetně potřebného vybavení ke hře.

Během celého léta zůstanou ceny vstupného na koupalištích stejné jako minulý rok. Celodenní vstup na Riviéru vyjde na 300 Kč, senioři a děti od šesti do čtrnácti let zaplatí polovinu ceny. I nadále budou mít návštěvníci možnost zakoupit vstupné za zvýhodněné ceny dle hodiny, kdy dorazí. Zvolit mohou výhodnější vstupy od třinácti, patnácti nebo sedmnácti hodin.

V Zábrdovicích je cena pro dospělého 195 korun na celý den, pro děti od 6 let a seniory 95 korun a od 3 do 5 let 60 Kč. Nejmladší návštěvníci mají na obě koupaliště vstup zdarma. Samozřejmostí je zvýhodněný vstup s čipovými hodinkami, které lze využít i na obou letních provozech.

Nákupem přes Brno ID navíc pořídí vstupenky s desetiprocentní slevou. Novinkou letošního léta je zvýhodněný vstup pro studenty s průkazem ISIC s třiceti procentní slevou.

V půlce června ještě více sportovních zážitků

V týdnu od 10. do 16. června se koupaliště Riviéra promění v rozlehlý Sportovní park. Hlavní atrakcí bude zipline, kdy se návštěvník zavěšený na laně spustí z hlavní budovy Riviéry až na druhou stranu bazénu. Dále bude možné vyzkoušet širokou škálu dovedností, od střelby na cíl, discgolf, boulderingovou stěnu, zorbingové koule, balanční schopnosti až po nejrůznější sporty jako atletika, teqball, basketbal, fotbal, stolní tenis či plážový volejbal. V rámci vstupného na koupaliště bude i zapůjčení veškerého vybavení na všechny aktivity. Děti, které absolvují určitý počet stanovišť, obdrží navíc drobnou odměnu.

Autem nebo hromadnou dopravou?

I během nadcházející letní sezóny pokračují stavební práce na VMO v ulici Bauerova. Co se týče parkování, pro návštěvníky Riviéry provozovatel opět zpřístupní odstavnou plochu ve Sportovním areálu za Anthroposem a to od prvního provozního dne. Cesta za osvěžením z rozpáleného auta povede poté po cyklostezce podél řeky Svratky, přes pochozí lávku až k hlavním pokladnám. Kapacita plochy je přibližně 370 vozidel. Pro vjezd bude stačit ukázat čipové hodinky, jednorázovou vstupenku nebo zaplatit vratnou zálohu 200Kč, která bude odečtena na pokladně při placení vstupu na koupaliště.

Pokud se návštěvník rozhodne přijet městskou hromadnou dopravou, obsluhována bude přímo autobusová zastávka Riviéra linky 84. Po přechodu pro chodce se ocitne v těsné blízkosti hlavních pokladen koupaliště.
 
Jihomoravskénovinky.cz informovala Michaela Dittrichová, tisková mluvčí, STAREZ – SPORT, a.s..

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:starez)Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?