Císařské lázně mají za sebou rok úspěšného provozu

regiony

Během prvního roku od svého otevření zavítalo do nově zrekonstruovaných historických prostor Císařských lázní 90 tisíc návštěvníků.

Císařské lázně mají za sebou rok úspěšného provozu
Císařské lázně
23. června 2024 - 12:00

365 dní nového života národní kulturní památky nebylo rozhodně fádních. A tempo tam rozhodně neplánují zpomalit. Od července budou například rozšířeny prohlídkové okruhy o mimořádnou trasu a aktuálně se pracuje i na zpřístupnění pozůstalosti karlovarského historika Stanislava Burachoviče.

Za dobu svého otevření dokázaly Císařské lázně získat řadu ocenění. Jejich posledním úspěchem je několik cen ze soutěže Stavby Karlovarského kraje. „Je to výsledek vynikající spolupráce našich zaměstnanců, pracovníků krajského úřadu. Bez nich bychom nebyli tam, kde teď jsme. Uplynulý rok byl pro nás nádherný, ale také náročný. Renovace prostor Císařských lázní nám připomíná důležitost zachování kulturního dědictví a zároveň nám umožňuje ocenit jeho jedinečnost a výjimečný design. Jsme rádi, že máme možnost se na tuto architektonickou perlu dívat jako na mistrovské dílo spojující historii s modernitou,“ uvedla ředitelka Císařských lázní Věra Simeth.Na své si v Císařských lázních přijdou všechny generace. Návštěvníci si kromě bohaté programové nabídky mohou vybrat z komentovaných prohlídek – Skrz naskrz Císařskými lázněmi, Císařská koupelna: příběh luxusu, či navštívit hrané prohlídky s Viktorem Braunreiterem. V květnu tohoto roku navíc byla otevřena stálá expozice „3 světy“ a během tohoto měsíce byla nainstalována opona v hlavním sále – Atriu. V létě budou prostory patřit dětem v rámci příměstského tábora pod taktovkou Viktora Braunreitera. Od podzimu se Císařské lázně stanou již natrvalo sídlem Karlovarského symfonického orchestru. Příští rok pak oslaví památka neuvěřitelných 130 let své existence.

Informovala  Mgr. Veronika Svobodová za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.kú)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?